Serena Williams zapowiedziała koniec kariery! “Pora na ewolucję”

Serena Williams oświadczyła publicznie, że po tegorocznym US Open definitywnie zakończy sportową karierę. Legenda kobiecego tenisa odejdzie z touru WTA po 27 latach startów na światowych kortach. Amerykanka podkreśliła jednocześnie, że nie nazwałaby tego emeryturą, a raczej ewolucją. To schyłek pewnej epoki.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Serena Williams kończy sportową karierę

Ten moment wreszcie musiał nadejść, bo zbliżał się nieuchronnie od pewnego czasu. Dziś już wiemy, że kariera jednej z najwspanialszych zawodniczek w annałach tenisa oficjalnie dobiega końca. Odliczanie właśnie się rozpoczęło. Serena Williams zakomunikowała na łamach magazynu “Vouge”, że po US Open 2022 pożegna się z zawodowstwem.

Dyscyplina bezsprzecznie traci kogoś, kto pod względem sportowym prezentował dawniej absolutną dominację. Ponadto 40-latka to osobowość: medialna, modowa, charytatywna. Ubiegłoroczna kontuzja odniesiona podczas Wimbledonu bez dwóch zdań zahamowała jej fenomenalny marsz po kolejne triumfy. Jednak tego, co osiągnęła, nikt jej nie odbierze.

Jedna z najwybitniejszych ikon w historii tenisa

Miłośnicy tenisa z całego wręcz świata doświadczyli niesamowitej przygody w towarzystwie sukcesów Williams. Amerykanka może nie odchodzi w glorii zwycięstwa, chociaż jeszcze przecież nowojorski Wielki Szlem przed nią, ale z przepięknym przesłaniem. Zawodniczka podkreśliła, że nie lubi słowa “emerytura” i zdecydowanie woli to rozpatrywać w kategorii ewolucji. Jak się okazuje, jej postanowienie ma związek z planami rodzinnymi.

– Odchodzę od tenisa, by skupić się na innych rzeczach, które są dla mnie ważne. W ciągu ostatniego roku Alexis [Ohanian – mąż tenisistki] i ja staraliśmy się o kolejne dziecko. Ostatnio otrzymaliśmy od lekarza informacje, które mnie uspokoiły i sprawiły, że poczułam, że kiedy tylko będziemy gotowi, możemy powiększyć rodzinę. Zdecydowanie nie chcę ponownie zajść w ciążę jako sportowiecoświadczyła Williams na łamach “Vouge’a”.

Williams to postać ikoniczna. Zwyciężczyni 73 turniejów WTA w grze pojedynczej i 23 w grze podwójnej. Zdobyła 23 tytuły wielkoszlemowe w singlu oraz 14 w deblu. Poza tym sięgnęła po Niekalendarzowego Wielkiego Szlema tudzież Karierowego Złotego Wielkiego Szlema. 27 lat od profesjonalnego debiutu. Z niecierpliwością czekamy na US Open, zwieńczone występem godnym legendy tenisowych aren.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Serena Williams odpadła z Wimbledonu. „Kto wie, co ze mną będzie”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA