Strona główna Sporty zimowe Biegi narciarskie Kamil Stoch wygrywa serię próbną, czterech Polaków w pierwszej “10”!

Kamil Stoch wygrywa serię próbną, czterech Polaków w pierwszej “10”!

0

Seria próbna przed dzisiejszym konkursem w Engelbergu rozpoczęła się punktualnie o godzinie 15:00. Odbyła się ona bez większych problemów, a jej zwycięzcą został Kamil Stoch!

Pierwszym z Biało-Czerwonych, który zasiadł na belce był Klemens Murańka. Wylądował na 128 metrze plasując się na 32. miejscu.Aleksander Zniszczoł nie doleciał do punktu K skoczni, osiągając 121 metr. Dało mu to odległą, 45. pozycję. Stefan Hula skoczył 129 metrów. Serię próbną kończy na 29. miejscu.

Piotr Żyła na belce pojawił się jako trzydziesty piąty skoczek, lądując na 133 metrze. Metr bliżej wylądował Dawid Kubacki. Obaj zawodnicy skończyli serię próbną w pierwszej “10”, odpowiednio zajmując, 7. i 10. lokatę. Chwilę poźniej Michael Hayboeck osiągnął 138,5 metrów, odbierając Żyle prowadzenie. Po jego skoku belka zjechała z 22 na 20.

Kamil Stoch był ostatnim, który skakał z belki zmienionej po skoku Hayboecka. Osiągnął największą odległość – 139 metrów. Dla ostatnich zawodników rozbieg został skrócony po raz kolejny – na belkę 19. Maciej Kot osiągnął 126 metrów, kończąc na 9. pozycji.

Ostatecznie, po skokach 50 zawodników, zwycięzcą okazał się Kamil Stoch.

Pierwsza seria konkursu na Gross-Titlis-Schanze rozpocznie się o godzinie 16:00. Na starcie zobaczymy siedmiu Polaków. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz Eurosport 1.

Komentarze