Sezon 2022/23 siatkarskiej PlusLigi za nami. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia

Aktualizacja: 17 maj 2023, 09:56
17 maj 2023, 08:41

Poznaliśmy wszystkie rozstrzygnięcia w tym sezonie siatkarskiej PlusLigi. Z brązowych medali cieszyli się siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, którzy w decydującym spotkaniu wygrali w trzech setach z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Pewne zwycięstwo Asseco Resovii

Pojedynek o trzecie miejsce był ostatnią niewiadomą, jeśli chodzi o tegoroczny sezon PlusLigi. Po czterech pierwszych meczach Asseco Resovii z Aluronem CMC Wartą sytuacja była wyrównana – obie drużyny wygrały po dwa spotkania, dlatego o losach brązowych medali decydowało piąte starcie.

W pierwszym secie lider ligowej tabeli po fazie zasadniczej dość szybko wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie i utrzymywał bezpieczny dystans nad Aluronem. Przy stanie 18:14 wydawało się, że gospodarze pewnie wygrają, ale goście zdołali jeszcze powalczyć. Nie dali jednak rady dogonić wyniku – set zakończył się wygraną Asseco Resovii 25:23.

Drugi set był popisem gry ze strony zawodników Giampaolo Medeia, którzy prowadzili od pierwszej piłki. Niemal z każdą kolejną akcją ich przewaga stale się powiększała i taki stan utrzymał się do samego końca. Asseco Resovia pewnie wygrała drugą partię 25:13.

W trzecim secie siatkarze Aluronu nie chcieli dać za wygraną, czego efektem była bardzo wyrównana walka. Drużyna z Zawiercia prowadziła 19:16, ale w samej końcówce wypuściła tę przewagę z rąk. Ekipa z Rzeszowa znakomicie punktowała i wygrała 25:21, a cały mecz 3:0.

Asseco Resovia Rzeszów vs Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:13, 25:21)

Sezon 2022/23 PlusLigi dobiegł końca

Poznaliśmy więc wszystkie rozstrzygnięcia w tym sezonie PlusLigi. Mistrzem Polski w kampanii 2022/23 został Jastrzębski Węgiel, który w trzech spotkaniach okazał się zdecydowanie lepszy od Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z ligą z kolei pożegnali się siatkarze BBTS Bielsko-Biała.

● Mistrz Polski: Jastrzębski Węgiel (3:0, 3:1, 3:0 vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
● 3. miejsce: Asseco Resovia Rzeszów (2:3, 3:1, 3:0, 2:3, 3:0 vs Aluron CMC Warta Zawiercie)
● 5. miejsce: Projekt Warszawa (3:1, 2:3, 15:10 vs Trefl Gdańsk)
● 7. miejsce: PSG Stal Nysa (3:1, 3:0 vs Indykpol AZS Olsztyn)
● 9. miejsce: Ślepsk Malow Suwałki (3:1, 3:0 vs LUK Lublin)
● 11. miejsce: GKS Katowice (3:1, 0:3, 15:11 vs PGE Skra Bełchatów)
● 13. miejsce: Barkom-Każany Lwów (3:0, 3:2 vs Cuprum Lubin)

Ostatnim akcentem obecnego sezonu z udziałem polskich drużyn będzie finał Ligi Mistrzów. W sobotę, 20 maja o godzinie 20:30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powalczy o trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach, a jej rywalem będzie Jastrzębski Węgiel.