Siatkarki Chemika Police odpadają z Pucharu CEV. Nie odrobiły strat

18 sty 2024, 20:38

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police nie zdołały odrobić strat z pierwszego meczu 1/8 finału Pucharu CEV i przegrały 2:3 z włoskim Reale Mutua Fenera Chieri’76, żegnając się tym samym z rozgrywkami. Losy dwumeczu były jasne już po pierwszych dwóch setach.

Chemik Police odpada z Pucharu CEV

Ubiegłotygodniowe starcie między oboma ekipami nie zakończyło się dla siatkarek z Polic pomyślnie. Triumfatorki ostatniej edycji Pucharu Polski przegrały 1:3, czym skomplikowały sobie kwestię awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV. W rewanżu nie mogły sobie pozwolić na zwycięstwo 3:2 lub porażkę.

Niestety, po dwóch pierwszych setach sytuacja była już rozstrzygnięta. W pierwszej partii siatkarki Chemika przegrały 20:25, natomiast w drugiej uległy Włoszkom 21:25. Było zatem jasne, że Chemik Police nie ma już szans na grę w ćwierćfinale rozgrywek.

Mimo to, zawodniczki z Polic powalczyły o godne pożegnanie się z turniejem. Trzeciego seta pewnie wygrały 25:20, a czwartego po niezwykle emocjonującej grze na przewagi aż 35:33. O losach starcia decydował więc tie-break, w którym siatkarki Chieri’76 okazały się skuteczniejsze i wygrały 15:13.

Grupa Azoty Chemik Police – Reale Mutua Fenera Chieri’76 2:3 (20:25, 21:25, 25:20, 35:33, 13:15)

Po odpadnięciu z Pucharu CEV, w rozgrywkach pozostała już tylko jedna polska drużyna. To Grot Budowlani – siatkarki z Łodzi “spadły” do zmagań w tym turnieju po zajęciu 3. miejsca w grupie C Ligi Mistrzyń.

ZAKSA odwróciła losy spotkania! Pięciosetowy pojedynek dał awans do fazy play-off Ligi Mistrzów