ZAKSA odwróciła losy spotkania! Pięciosetowy pojedynek dał awans do fazy play-off Ligi Mistrzów

Aktualizacja: 18 sty 2024, 16:57
18 sty 2024, 13:46

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w efektownym stylu pokonała 3:2 Knock Roeselare. Polski zespół przegrywał już 0:2, ale triumfował w trzech kolejnych setach. Dzięki tej wygranej trzykrotni zwycięzcy siatkarskiej Ligi Mistrzów awansowali do fazy play-off tegorocznej edycji rozgrywek.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w fazie play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów

Przed rozpoczęciem spotkania siatkarze ekipy z Kędzierzyna-Koźla wiedzieli, że jeśli chcą zachować szanse na powtórzenie sukcesu z poprzednich edycji, muszą wygrać. Możliwe, że właśnie dodatkowa presja miała negatywny wpływ na grę ZAKSY w dwóch pierwszych setach starcia z francuskim zespołem Knock Roeselare.

W połowie inauguracyjnej partii przyjezdni wyszli na prowadzenie 16:12, którego nie oddali już do końca seta. Po krótkiej przerwie wspierani dopingiem kibiców gospodarze spisywali się lepiej. ZAKSA szybko uzyskała trzy punkty przewagi i wydawało się, że doprowadzi do remisu. Gości odrobili jednak straty, a następnie znakomicie zagrali w końcówce. Ostatecznie triumfowali w drugie odsłonie 25:19.

Trzeci set był bardzo wyrównany i zakończył się grą na przewagi. Tym razem lepsi byli Kędzierzynianie, którzy wygrali 27:25. Polski zespół bardzo dobrze prezentował się również w kolejnej partii i wygrał ją do 16. O zwycięstwie w meczu decydował więc tie-break. ZAKSA po pierwszych akcjach “odskoczyła” rywalom, ale siatkarze Knock Roeselare odrobili większość strat i po kilku minutach była 9:8. Jednak polski zespół znakomicie zagrał w kluczowym momencie i pokonał rywali 15:12.

Wcześniej awans do kolejnego etapu rozgrywek wywalczył Jastrzębski Węgiel. Mistrzowie Polski w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonali 3:0 niemiecki SVG Lüneburg.

ŁKS Commercecon w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń! Kapitalny mecz na zakończenie fazy grupowej

Źródło:Polski-Sport.pl