Siatkarki poniosły porażkę z Bułgarią. Smutne zakończenie Ligi Narodów

4 lip 2022, 07:40

Polskie siatkarki poniosły porażkę z Bułgarkami na zakończenie VNL (1:3). To smutne pożegnanie naszej kadry z rozgrywkami. Zwłaszcza po bardzo solidnym początku Ligi Narodów.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Szanse przepadły już w sobotę

Polki świetnie otworzyły mecz z Bułgarkami, zwyciężając pierwszego seta 25:22. Niestety, później gra naszych reprezentantek kompletnie się posypała. Następne odsłony spotkania należały już do gospodyń turnieju. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego spisywały się bardzo bladziutko na tle oponentek.

Wprawdzie Polska pogrzebała szanse na awans do czołowej ósemki rozgrywek w sobotę po porażce z Dominikaną. Natomiast liczyliśmy jednak na zupełnie inne pożegnanie z imprezą w wykonaniu naszej kadry narodowej. Polki przegrały w czterech setach i w kiepskim stylu. Marzenia o korzystnym rezultacie prysły jak bańka mydlana.

Siatkarki nie dały rady Bułgarkom

Reprezentacja Polski w siatkarskiej Lidze Narodów zdołała wyprzedzić zaledwie trzy drużyny: wspomnianą Bułgarię, Belgię i Koreę Południową. Porażka z Bułgarkami boli zatem podwójnie. Tym bardziej, że nasze siatkarki zapowiadały, iż chcą zakończyć tegoroczną Ligę Narodów triumfem. Nie powiodło się.