Ski Classics: zwycięstwo Justyny Kowalczyk w maratonie

1 kwi 2017, 20:23

Justyna Kowalczyk okazała się bezkonkurencyjna podczas 50 – kilometrowego maratonu w norweskim Reistadloepet. Polska „królowa nart” pokonała o 55 sekund reprezentantkę Japonii Masako Ishidę.

Najlepsza polska biegaczka w historii kontynuuje sezon startów w narciarskich maratonach. Przed tygodniem Justyna Kowalczyk zajęła miejsce tuż za podium na tym samym dystansie.

W sobotnim biegu Mistrzyni Olimpijska nie miała sobie równych. Taktyka, idealne rozłożenie sił i świetnie posmarowane narty. Z każdym kilometrem biegu Justyna Kowalczyk zostawiała swoje rywalki daleko w tyle, jedynie Japonka Ishida próbowała dotrzymywać kroku Polce, ale wraz z pokonywaniem kolejnych kilometrów opadała z sił. Justyna Kowlaczyk dobiegła do mety z ponad 50 – sekundową przewagą. Podium uzupełniła reprezentantka Norwegii Asrid Oyre Slind ze stratą 3 minut i 27 sekund.

Jest to czwarta wygrana Justyny Kowalczyk w biegach maratońskich Ski Classics. Wcześniej królowa stylu klasycznego wygrywała w Biegu Wazów przed dwoma laty. Rok później była bezkonkurencyjna w Arefjaellsloppet, a na początku marca zwyciężyła w Birkebeinerrennet.

Dzięki zwycięstwu w Reistadlepet Justyna Kowalczyk awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji Ski Classics. Liderką pozostała Szwedka Britta Johansson Norgre. Cykl zmagań w Ski Classiscs kończy się za tydzień w fińskim Yllaes – Levi.