Skład Polaków na PŚ w Oberstdorfie. Jeden ze skoczków poza kadrą

20 lut 2024, 16:22

We wtorek Thomas Thurnbichler ogłosił, że tylko czterech Polaków weźmie udział w zawodach Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Na obiekcie im. Heiniego Klopfera (HS235) zaprezentują się Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.Klemens Murańka nie był gotowy na loty i wrócił do Polski

W ostatnich dniach najlepsi skoczkowie narciarscy spędzali czas poza Starym Kontynentem. Najpierw mieliśmy konkursy Pucharu Świata w Stanach Zjednoczonych (Lake Placid), a następnie w Japonii (Sapporo). Teraz zawodnicy wracają jednak do Europy. Od czwartku do niedzieli (22-25 lutego) będą rywalizować na mamucim obiekcie w Oberstdorfie.

Thomas Thurnbichler, który opiekuje się naszą kadrą narodową, ogłosił, że na niemieckiej skoczni powalczy czwórka Polaków. Będą to Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Pierwotnie w Oberstdorf miał skakać również Klemens Murańka, ale Austriak przyznał, że nie był on w pełni gotowy, aby wziąć udział w lotach narciarskich. Powrócił więc do Polski.

Przypomnijmy, że PŚ w Oberstdorfie rozpocznie się od czwartkowego treningu i kwalifikacji. W piątek czeka nas konkurs duetów, natomiast sobota i niedziela przeznaczone są na rywalizację indywidualną. W tym sezonie loty narciarskie odbywały się tylko raz. W Bad Mitterndorf najlepszy był Stefan Kraft, a w konkursie drużynowym rządzili Słoweńcy.

We wtorek ogłoszono również skład na zawody Pucharu Świata kobiet w Hinzenbach. Trener Harald Rodlauer zdecydował, że o punkty powalczą cztery Polki, czyli Pola Bełtowska, Nicole Konderla, Natalia Słowik i Anna Twardosz.PŚ w Oberstdorfie. Na skoczni zabrakło śniegu. Co z zawodami?

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA