Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie: Skoczkowie wrócą na skocznie!

Skoki narciarskie: Skoczkowie wrócą na skocznie!

0

Adam Małysz poinformował, że skoczkowie narciarscy dostali zielone światło i w maju będą mogli wrócić na skocznie! 

W sprawę zaangażowali się przedstawiciele COS w Zakopanem, którzy sprzeciwili się decyzji minister sportu, pani Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. Ta poinformowała, że skocznie będą otwarte w dalszym etapie rozmnażania sportu. Sytuacja jednak się zmieniła i będzie to możliwe już od 4 maja. – Napisaliśmy, by skocznie narciarskie potraktować jako obiekty zewnętrzne. I rzeczywiście mają być czynne od 4 maja Taka jest rekomendacja ministerstwa sportu. Trzeba jednak poczekać na zarządzenie, jakie ma wydać w tej sprawie kancelaria premiera – mówi dla Onetu Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS-OPO w Zakopanem.

Moi drodzy, mam świetną wiadomość dla wszystkich fanów skoków narciarskich. Dostaliśmy zielone światło od ministerstwa sportu i już w maju zawodnicy będą mogli zacząć trenować na skoczniach – pisał z kolei Adam Małysz.

Mamy zielone światło! Już wkrótce, na początku maja, nasi skoczkowie będą mogli wrócić do treningów na skoczni!…

Opublikowany przez Adama Małysza Środa, 29 kwietnia 2020

Jak więc rozwiązać sprawy bezpieczeństwa, które obowiązywać będą skoczków narciarskich? – Skocznie są oddalone od kompleksu budynków mieszkalnych Centralnego Ośrodka Sportu. Takie rozwiązanie może okazać się nawet bardziej bezpieczne. Możliwy jest zatem przyjazd na obiekt już przebranym, a następnie powrót do miejsca zamieszkania – mówi dla skijumping.pl Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN. http://credit-n.ru/offers-zaim/greenmoney-online-zaymi-za-20-minut.html

Komentarze