Strona główna Kolarstwo Sky z Kwiatkowskim i Gołasiem na Tour de Pologne 2016

Sky z Kwiatkowskim i Gołasiem na Tour de Pologne 2016

0

Team Sky przedstawił swój skład na 73. Tour de Pologne. Znaleźli się w nim Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, którzy nie pojechali na tegoroczną Wielką Pętlę. Trzeba przyznać, że Kwiato będzie miał doborowe towarzystwo.

Trzeba powiedzieć, że Sky wystawiło na Tour de Pologne naprawdę dobrą ekipę. Michał Kwiatkowski co prawda ma w tym sezonie pewne problemy z formą, ale nie należy zapominać, o zwycięstwie w belgijskim klasyku E3 Harelbeke, dwóch drugich miejscach na styczniowych hiszpańskich klasykach, oraz trzecich miejscach na etapach podczas Tirreno-Adriatico i Tour de Romandie. Być może Kwiato właśnie w wyścigu rozgrywanym na południu Polski (poza etapem w Warszawie) odbuduje swoją formę przed zbliżającymi się wielkimi krokami Igrzyskami Olimpijskimi w Rio.

Z pewnością głównym pomocnikiem Kwiata będzie Michał Gołaś. Torunianin nie ma w tym sezonie imponujących wyników, ale znakomicie pomagał swoim liderom podczas poszczególnych wyścigów. Szkoda, że to nie wystarczyło, aby pojechać na Tour de France.

Kolejnym zawodnikiem, na którego trzeba zwrócić uwagę jest Nicolas Roche. Świeżo upieczony mistrz Irlandii (zarówno w jeździe indywidualnej na czas jak i w wyścigu ze startu wspólnego) ukończył w maju Giro d’Italia, a w wyścigu Tour of Yorkshire zajął drugie miejsce ze stratą zaledwie sześciu sekund do Thomasa Voecklera.

Peter Kennaugh wraca po kontuzji, której nabawił się na trzecim etapie Tour of California. Początek sezonu był bardzo dobry dla Brytyjczyka, wygrał on Cadel Evans Great Ocean Road Race oraz zajął drugie miejsce w Herald Sun Tour, które ekipa Sky zdominowała, a zwyciężył Christopher Froome.

Sprinterem Sky na Tour de Pologne będzie Elia Viviani. Włoch w tym sezonie ma na swoim koncie tylko dwa zwycięstwa – w Dubai Tour i Driedaagse De Panne, ale trzy razy był drugi – w tym na ostatnim etapie Tour de San Luis, gdzie przegrał o milimetry z Jakubem Mareczko. Drugim Włochem będzie Salvatore Puccio, który ma w tym sezonie w dorobku drugie miejsce na etapie Tirreno-Adriatico z metą w Foligno.

W Krakowie jednym z faworytów do wygrania czasówki będzie natomiast Leopold Konig. Czech dwa tygodnie temu został mistrzem swojego kraju w jeździe indywidualnej na czas. Ostatnim zawodnikiem jest Benat Intxausti – dla Hiszpana będzie to pierwszy start w World Tourze w tym sezonie.

Skład Team Sky na 73. Tour de Pologne 2016: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Nicolas Roche, Peter Kennaugh, Elia Viviani, Salvatore Puccio, Leopold Konig, Benat Intxausti

Komentarze