czwartek, 30 czerwca, 2022

Przeciętny występ polskich skoczków. Słoweńcy z historycznym wynikiem

W piątkowe popołudnie zakończył się konkurs indywidualny na dużej skoczni w Planicy. Świetnie zaprezentowali się w nim Słoweńcy, którzy zajęli cztery pierwsze miejsca. Najlepszy ze wszystkich zawodników okazał się Jelar Ziga.

lvbet bonus

Niestety, znacznie słabiej poszło Polakom. Najlepiej wśród „Biało-Czerwonych” zaprezentował się Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Polak w pierwszej serii skoczył na odległość 228 metrów, a w drugiej próbie poleciał na 222 metry.

Kolejnym zawodnikiem naszej reprezentacji był Jakub Wolny, który ukończył zawody na 15. lokacie. Zaraz za nim uplasował się Piotr Żyła, który zakończył konkurs w Planicy na 18. miejscu. W finałowej serii Polskę reprezentowali również Andrzej Stękała i Dawid Kubacki. Pierwszy zakończył rywalizację jako 20. Z kolei Kubacki uplasował się na 26. pozycji.

Zwycięstwo w konkursie przypadło ostatecznie Jelarowi Zidze, który wyprzedził trzech swoich rodaków. Dzięki zajęciu czterech pierwszych miejsc Słoweńcy zapisali się w historii skoków narciarskich. Wyrównali bowiem rekord Austriaków z 1980 roku.

To jeszcze nie koniec emocji, jakie czekają nas w Planicy. Już w sobotę, 26 marca odbędą się zawody drużynowe. Z kolei na niedzielę zaplanowano kolejny konkurs indywidualny w lotach narciarskich. Transmisja z zawodów dostępna będzie na kanale Eurosport, a także dzięki stacji TVN.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA