Speedway Grand Prix w Toruniu 2022 (01.10). Gdzie i kiedy transmisja?

30 wrz 2022, 15:47

Już w sobotę odbędzie się ostania odsłona indywidualnych żużlowych mistrzostw świata 2022. Speedway Grand Prix w Toruniu bez wątpienia przyciągnie mnóstwo sympatyków “czarnego sportu”. Pewny złotego medalu jest Bartosz Zmarzlik, jednak za jego plecami wciąż toczy się walka o podium. Gdzie i kiedy można obejrzeć transmisję tego wspaniałego wydarzenia?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Speedway Grand Prix w Toruniu 2022

Speedway Grand Prix w Toruniu to już finałowa odsłona cyklu indywidualnych żużlowych mistrzostw świata. Losy tytułu rozstrzygnęły się dwa tygodnie temu w trakcie zawodów na torze w Malilii. Tamtejszy turniej w cuglach zwyciężył Bartosz Zmarzlik, zapewniając sobie złoty medal. Teraz nadeszła pora, aby udowodnić rywalom na Motoarenie, kto jest najlepszym zawodnikiem globu i jeszcze mocniej zaakcentować sukces.

Interesująco przedstawia się sytuacja za plecami nowego mistrza świata. Szanse na podium posiada jeszcze siedmiu zawodników. Najbliżej srebrnego krążka jest Leon Madsen (117 punktów). Wśród szóstki liczącej się w walce o medale SGP znajdują się: Patryk Dudek (100), Robert Lambert (97), Daniel Bewley (93), Fredrik Lindgren (92), Maciej Janowski (92) i Tai Woffinden (88).

Jednak wyścigi podczas Grand Prix w Toruniu nie będą toczyły się wyłącznie o medale, lecz także o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Przypomnijmy, że sześciu najlepszych jeźdźców sezonu zagwarantuje sobie udział w SPG 2023, zatem gra jest zatem warta świeczki.

Oprócz etatowych reprezentantów Polski, czyli Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Macieja Janowskiego i Pawła Przedpełskiego, wystąpi jeszcze jeden nasz rodak. “Dziką kartę” na toruńskie zawody otrzymał Kacper Woryna. Ponadto rezerwowymi będą Krzysztof Lewandowski oraz Mateusz Affelt.

Kwalifikacje do Speedway Grand Prix w Toruniu rozpoczną się w sobotę 1 października o godzinie 13:00. Wyścig główny zaplanowano na 19:00. Transmisję tych niepowtarzalnych zawodów będzie można zobaczyć za pośrednictwem telewizji TTV i dzięki usłudze Eurosport Extra w Playerze.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Motor Lublin mistrzem Polski 2022! Szalony pościg się opłacił!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA