Grand Prix Polski we Wrocławiu (27.08). Gdzie i kiedy transmisja? Zapowiedź 7. rundy indywidualnych żużlowych mistrzostw świata

25 sie 2022, 20:00

W sobotę odbędzie się siódma z dziesięciu zaplanowanych rund indywidualnych żużlowych mistrzostw świata. Speedway Grand Prix Polski we Wrocławiu to trzeci tegoroczny wyścig cyklu rozgrywany w naszym kraju. Czy polskim jeźdźcom z Bartoszem Zmarzlikiem na czele uda się wreszcie odnieść triumf na ojczystej ziemi? A może jednak rywale zgraną im zwycięstwo sprzed nosa? Gdzie i kiedy można obejrzeć transmisję wydarzenia?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Grand Prix Polski we Wrocławiu 2022

Speedway Grand Prix Polski we Wrocławiu 2022 to już trzecia tegoroczna odsłona cyklu organizowana w Polsce. Po sześciu do tej pory rozegranych rundach na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej znajduje się Bartosz Zmarzlik. Polak z dorobkiem 96 punktów wyprzedza Leona Madsena (74 “oczka”) i Patryka Dudka (65 punktów). Na szóstej lokacie sklasyfikowany jest natomiast Maciej Janowski, a Paweł Przedpełski zajmuje piętnastą pozycję.

W sobotę polski kwartet wystartuje na wrocławskim owalu w celu odniesienia pierwszego zwycięstwa przed własną publicznością w SGP. Ta sztuka nie powiodła się całej czwórce podczas turniejów w Warszawie i Toruniu. Najwyższy czas, aby wreszcie to zmienić. Jednak o triumf na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu będzie bardzo trudno, ponieważ oponenci również są głodni sukcesu.

Głównymi przeciwnikami Polaków do wygranej w zawodach będą przede wszystkim Daniel Bewley i wspomniany Leon Madsen. Chociaż w czołówce mogą namieszać także zawodnicy formatu Jasona Doyle’a, Taia Woffindena czy Fredrika Lindgrena. “Dziką kartę” na tę rundę indywidualnych żużlowych mistrzostw świata otrzymał Gleb Czugunow. Rezerwowymi będą z kolei juniorzy – Bartłomiej Kowalski oraz Wiktor Przyjemski.

Rywalizacja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozpocznie się od kwalifikacji, które odbędą się w sobotę 27 sierpnia o godzinie 13:00. Ten etap turnieju będzie można obejrzeć wyłącznie w Eurosporcie Extra w Playerze. Tego samego dnia o godzinie 19:00 wystartuje walka o GP Polski. Transmisję wydarzenia przeprowadzi telewizja TTV. Oczywiście, turniej główny będzie dostępny również w Eurosporcie Extra w Playerze.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Stal Gorzów – Apator Toruń (28.08). Gdzie i kiedy transmisja? Walka o miejsce w półfinale PGE Ekstraligi

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA