Strona główna Pilka reczna Europejskie puchary “Spokojnie czekamy na czwartkowe losowanie” – Weronika Gawlik po decyzji EHF

“Spokojnie czekamy na czwartkowe losowanie” – Weronika Gawlik po decyzji EHF

0

Emocje po przyznaniu bezpośredniego miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzyń jeszcze nie opadły. Mimo to kapitan lubelskiej siódemki Weronika Gawlik na chłodno oceniła sytuację MKS-u Perła Lublin na łamach klubowych social mediów.

– Z mojego doświadczenia wiem, że występy w Lidze Mistrzyń to bardzo duże wyróżnienie, ale też wyzwanie, przede wszystkim pod kątem logistycznym i wysiłkowym. – mówi na klubowym fanpage’u Weronika Gawlik.

Dla bramkarki drużyny z Koziego Grodu, jak i innych zawodniczek występujących od dłuższego czasu w Lublinie nie będą to pierwsze występy w elicie. Biało-zielone prezentowały się już na parkietach Ligi Mistrzyń w sezonach 2013/14, 2014/15 oraz 2015/16, kiedy to miały zapewniony udział w tych rozgrywkach.

Przed rokiem lublinianki były organizatorkami turnieju eliminacyjnego. Tam jednak w decydującym meczu o awansie do fazy grupowej musiały uznać wyższość SG BMM Bietigheim. Tym razem nie ma konieczności udziału w eliminacjach, gdyż Europejska Federacja Piłki Ręcznej przyznała mistrzyniom Polski bezpośrednie miejsce w elicie.

– Jednak to później procentuje, bo ogrywanie się na europejskich parkietach przynosi dobre efekty w PGNiG Superlidze. To także duży plus dla wszystkich kadrowiczek, które mogą rywalizować z najlepszymi nie tylko w reprezentacji, ale też w zmaganiach klubowych. Wszystkie zebrane doświadczenia z pewnością wzmocnią nas jako drużynę i będą niesamowitym przeżyciem, zwłaszcza dla tych dziewczyn, które jeszcze w Champions League nie grały. Czy jest jakiś przeciwnik, z którym szczególnie chciałabym się zmierzyć w fazie grupowej? Nie. Spokojnie czekamy na czwartkowe losowanie i chcemy po prostu sprawdzić się na tle najmocniejszych europejskich zespołów. Wiadomo, że nie przystąpimy do tych rozgrywek z pozycji faworyta, ale damy z siebie wszystko. – dodaje kapitan MKS-u Perła. 

Komentarze