czwartek, 30 czerwca, 2022

Start Elbląg z ważnymi wzmocnieniami

W ostatnich dniach praktycznie wszystkie kluby żeńskiej Superligi intensyfikują działania na rynku transferowym. W tyle nie pozostał EKS Start Elbląg, który za jednym zamachem ogłosił cztery transfery. Do Elbląga przyjdą Alicja Pękala, Alona Shupyk, Milena Kaczmarek oraz Julia Szulc.

Najważniejszy wydaje się być podpis pod kontraktem złożony przez Alicję Pękalę. Prawa rozgrywająca to była zawodniczka GTPR-u Gdynia oraz UKS-u PCM Kościerzyna. W minionym sezonie młoda zawodniczka zdobyła dla kościerzynianek 166 bramek. Pękala dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, ma 178 centymetrów wzrostu, a co najważniejsze dysponuje mocnym rzutem z drugiej linii. W obecnych czasach leworęczna rozgrywająca jest na wagę złota.

Oprócz wzmocnienia wewnątrz Superligi włodarze EKS-u Startu pozyskali Alonę Shupyk z SPR JKS Jarosław. Ukrainka w minionych rozgrywkach 1. ligi zdobyła 203 trafienia. Milena Kaczmarek i Julia Szulc przechodzą z zespołów juniorskich, kolejno MTS-u Kwidzyn oraz Truso Elbląg. Jak informuje klub, za pomocą swoich mediów społecznościowych, to dopiero początek wzmocnień, a informacje o kolejnych transferach już wkrótce.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA