Startuje Puchar Świata w kajakarstwie. Polacy walczą o kwalifikacje olimpijskie

11 maj 2023, 10:08

Polscy kajakarze i kanadyjkarze w czwartek wrócą do walki w Pucharze Świata. W węgierskim Szeged biało-czerwoni będą rywalizować zmierzą się z najlepszymi zawodnikami na świecie. W tym roku głównym celem naszych sportowców są kwalifikacje olimpijskie do Paryża.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polacy powalczą o medale kwalifikacje olimpijskie do Paryża

Tegoroczny sezon Pucharu Świata rozpocznie się w Szeged. Oczy kibiców tradycyjnie będą zwrócone na postawę naszych kajakarek. Grupa, która prowadzi trener Tomasza Kryka, nie miała sobie równych w 2022 roku w konkurencjach K2 i K4 500 metrów. Na obecnym etapie sezonu priorytetem jest przyszykowanie jak najdoskonalszej formy kolejno na starty w Igrzyskach Europejskich w Krakowie (21-24 czerwca) oraz mistrzostwach świata w Duisburgu (23-27 sierpnia).

Od lat jesteśmy głodni sukcesów. Co roku zdobywamy mnóstwo medali na MŚ czy ME. W tym roku nie skupiamy się tak bardzo na nich, bo głównym celem są kwalifikacje olimpijskie do Paryża. […] We Francji celujemy w kilka krążków i najlepiej, żeby w tej kolekcji był przynajmniej jeden złoty – mówi Grzegorz Kotowicz, prezes zarządu Polskiego Związku Kajakowego.

W olimpijskich konkurencjach w Szeged zobaczymy przemodelowane kobiece osady. W rywalizacji K1 500 metrów popłyną Karolina Naja oraz Anna Puławska. Z kolei w K2 500 metrów wystartują dwa polskie duety – Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczsyk oraz Martyna Klatt i Helena Wiśniewska. Ostatnia z nich wraca również do składu osady K4 500 metrów, gdzie zajmie miejsce obok Karoliny Nai, Adrianny Kąkol i Dominiki Putto.

Puchar Świata w kajakarstwie
Fot. Polski Związek Kajakowy / Materiały Prasowe

Wszyscy liczą na wysokie lokaty także naszych kajakarzy. W olimpijskiej konkurencji C1 1000 metrów popłynie Wiktor Głazunow, który wraz z Tomaszem Barniakiem będzie rywalizował też w C2 500 metrów. Ponadto, w męskiej jedynce na 200 i 500 metrów powalczy Oleksii Koliadych. W C1 na 200 metrów wystartują z kolei Dorota Borowska i Magda Stanny (ta druga także w C2 200 metrów z Patrycją Mendelską), a w C2 500 metrów – Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak.

Puchar Świata w Szeged rozpocznie się już w czwartek, 11 maja. Transmisja z zawodów na Węgrzech będzie dostępna na YouTube (kanał Planet Canoe).

Źródło: Polski Związek Kajakowy

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Natalia Czerwonka kończy karierę. To medalistka igrzysk olimpijskich

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA