sobota, 13 sierpnia, 2022

Stefano Lavarini powołał kadrę na Ligę Narodów. Dokonał kilku zmian

Po tygodniowej przerwie polskie siatkarki wznowią rywalizację w tegorocznej Lidze Narodów. Stefano Lavarini zdecydował się jednak przed kolejnymi zmaganiami na dokonanie kilku korekt w naszej kadrze narodowej.

Stefano Lavarini dokonał trzech zmian przed turniejem w Bułgarii

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Biało-Czerwone kolejne starcia w ramach Ligi Narodów 2022 rozegrają w Sofii, którą niedawno odwiedzała również reprezentacja mężczyzn. Podopieczni Nikoli Grbicia spisali się tam znakomicie i wygrali wszystkie swoje spotkania. Teraz umiejętności w Bułgarii będą mogły zaprezentować natomiast siatkarki trenowane przez Stefano Lavariniego.

Polki dotychczas wzięły udział już w dwóch turniejach. Pierwszy z nich odbył się w Bossier City w Stanach Zjednoczonych, drugi natomiast w Quezon City na Filipinach. Nasze siatkarski wygrały cztery spotkania. Tyle samo starć zakończyło się ich porażkami. W Sofii Biało-Czerwone powalczą natomiast z Włochami, Chinami, Dominikaną oraz Bułgarią. 

Tym razem Stefano Lavarini postanowił jednak nie powoływać kilku zawodniczek, które pojawiły się na wcześniejszych turniejach. W Sofii zabraknie m.in. Klaudii Alagierskiej i Kamili Witkowskiej oraz rozgrywającej Katarzyny Wenerskiej. Z kadrą do Bułgarii polecą natomiast: Anna Stencel, Alicja Grabka i Agnieszka Kąkolewska.

Po dwóch pierwszych turniejach BPolki mają na swoim koncie 11 punktów i zajmują 9. miejsce w tabeli. Strata do ósmej lokaty, która daje awansu do finałów Ligi Narodów,  wynosi to tylko jeden punkt.

Skład reprezentacji Polski na turniej LN 2022 w Bułgarii:

Rozgrywające: Alicja Grabka, Joanna Wołosz

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Olivia Różański, Weronika Szlagowska

Środkowe: Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Kąkolewsk, Anna Stencel

Libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Polska pokonała USA w Siatkarskiej Lidze Narodów! Wielkie emocje

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA