Reklama

Hitowy transfer w PlusLidze? Stephen Boyer może opuścić Jastrzębski Węgiel

Włoskie media spekulują, że blisko odejścia z Jastrzębskiego Węgla jest Stephen Boyer. Włoski dziennikarz Gian Luca Pasini donosi, że zawodnik pozostanie jednak w Polsce. Swoją aktualną drużynę ma zamienić na ligowego rywala, czyli Asseco Resovię Rzeszów.

Stephen Boyer nowym zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów?

Stephen Boyer to francuski siatkarz grający na pozycji atakującego. W 2021 roku mierzący 196 centymetrów zawodnik przeniósł się do Polski, gdzie rozpoczął karierę w Jastrzębskim Węglu. Okazuje się jednak, że już niedługo 26-latek może ponownie zmienić klub. Dziennikarz Gian Luca Pasini łączy siatkarza z Resovią Rzeszów, która obecnie jest liderem PlusLigi.

To nie pierwszy raz, kiedy Boyer łączony jest z klubem z województwa podkarpackiego. Ostatni raz było to w 2020 roku. Wówczas odrzucił jednak zaloty polskiej drużyny, a przedłużyć kontrakt z włoską Calzedonią Werona.

Warto podkreślić, że w ostatnich tygodniach 26-latek spisywał się znakomicie w barwach Jastrzębskiego Węgla. Dzięki temu zapracował nawet na przydomek „Kosmita”. Tylko w pierwszych dziewięciu kolejkach tegorocznego sezonu PlusLigi aż pięciokrotnie zgarnął nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

Przed rozpoczęciem sportowej przygody w Polsce Boyer grał między innymi we Francji czy we Włoszech. Od 2016 roku jest również reprezentantem „Trójkolorowych”. W barwach drużyny narodowej zdobył złoty medal Ligi Światowej w 2017 roku. Był również częścią zwycięskiej ekipy na igrzyskach olimpijskich w 2020 roku.

Wielki sukces Leona i Semeniuka. Sir Safety Perugia wygrywa KMŚ

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama