„Stójka” zadecydowała; nieudany start Polek w sprincie!

10 sty 2019, 15:57

Z pewnością o wiele lepszego występu oczekiwała Monika Hojnisz. Polka pomimo świetnego biegu zajęła dopiero 20. pozycję.

Bez wątpienia wpływ na tę lokatę miało strzelanie Polki. O ile podczas pierwszej wizyty na strzelnicy Hojnisz spisała się znakomicie, to już drugie strzelanie nie było aż tak udane. Dwa pudła 27-latki spowodowały, że o podium Monika mogła zapomnieć.

Apetytu na dobry wynik narobiła polskim kibicom także Kinga Zbylut Polka już od samego startu świetnie biegła, a podczas pierwszego strzelania była bezbłędna. Dzięki temu wybiegła ze strzelnicy na 2. miejscu. Niestety,  Kinga zaliczyła później aż 3 pudła i ostatecznie zakończyła zawody dopiero na 59. miejscu.

Oprócz dwóch wyżej wymienionych Pań, na trasie dzisiejszych zawodów w polskich barwach mieliśmy okazję oglądać jeszcze dwie zawodniczki. Kamila Żuk zajęła 47. miejsce, zaś Karolina Pitoń wywalczyła 49. lokatę. Wszystkie cztery Polki będą mogły wystartować w sobotnim biegu pościgowym.

Z kolei całe zawody padły łupem bezkonkurencyjnej dziś Lisy Vittozzi. Na podium znalazła się także Anaïs Chevalier oraz Hanna Öberg.