Sukces Magdaleny Fręch. Odpadła w kwalifikacjach, teraz zagra w 3. rundzie w Miami

Aktualizacja: 25 mar 2023, 20:32
25 mar 2023, 15:32

Magdalena Fręch, która dostała się do głównej drabinki turnieju WTA 1000 w Miami jako “szczęśliwa przegrana” wygrała swój pierwszy mecz w głównej części zmagań. Polka wygrała 4:6, 6:1, 6:1 z Eriką Andreevą i awansowała do trzeciej rundy.

Magdalena Fręch brała udział w kwalifikacjach do głównej drabinki turnieju WTA 1000 w Miami. Najpierw wygrała 6:2, 6:3 ze Szwajcarką Yleną In-Albon, po czym przegrała 4:6, 6:7 z Japonką Nao Hibino. Mimo to znalazła się w dalszych zmaganiach – jako “szczęśliwa przegrana” skorzystała z wycofania się Chinki Shuai Zheng.

Dość pewne zwycięstwo Magdaleny Fręch

W drugiej rundzie rywalizacji Fręch (105. WTA) mierzyła się z Rosjanką Eriką Andreevą (128. WTA). Pierwszy set nie przebiegał po jej myśli – do stanu 4:4 pojedynek był wyrównany, ale w decydującym gemie Polka dała się przełamać i przegrała 4:6.

W dwóch kolejnych setach Fręch nie dała już rywalce żadnych szans. W obu pewnie wygrywała po 6:1 i całkowicie zasłużenie awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Miami.

Magdalena Fręch (105. WTA) vs Erika Andreeva (128. WTA) 4:6, 6:1, 6:1

W trzeciej rundzie zmagań w Miami polska tenisistka będzie miała znacznie trudniejsze zadanie. Jej przeciwniczką będzie Rosjanka Warwara Graczewa (54. WTA), która przed miesiącem pokonała Magdę Linette w trzeciej rundzie Australian Open.