Magda Linette wygrała z Azarenką! Czas na 1/8 finału WTA Miami

Aktualizacja: 7 wrz 2023, 22:33
25 mar 2023, 18:15

Po nieudanych występach w Austin i Indian Wells, Magda Linette z pewnością będzie chciała uzyskać lepszy wynik w Miami. Teraz jej rywalką będzie Wiktoria Azarenka (16. WTA), czyli trzykrotna zwyciężczyni zmagań w Tennis Center at Crandon Park (2009, 2011, 2016).

#Aktualizacja: Magda Linette pokonała Wiktorię Azarenkę i awansowała do 1/8 finału turnieju WTA Miami. Jej następną rywalką będzie Amerykanka Jessica Pegula.

Magda Linette 2-1 Wiktoria Azarenka
7:6[3], 2:6, 6:4
3. runda turnieju WTA w Miami

Magda Linette po raz szósty w karierze przystępuje do turnieju w Miami. Najlepszy wynik osiągnęła w 2016 roku, kiedy to dotarła do trzeciej rundy. Przed rokiem z kolei zakończyła zmagania już na drugiej rundzie, przegrywając w dwóch setach z Tunezyjką Ons Jabeur.

Linette z okazją na rewanż na Azarence

Magda Linette udanie rozpoczęła zmagania na kortach w Miami. W drugiej rundzie rywalizacji polska tenisistka dość spokojnie uporała się z Rosjanką Jewgieniją Rodiną (369. WTA), pokonując ją w niespełna półtorej godziny w stosunku 6:3, 6:4.

Wiktoria Azarenka również ma za sobą póki co jedno spotkanie i również zakończonej jej dość swobodnym zwycięstwem. W drugiej rundzie Białorusinka bez większego kłopotu wygrała z Włoszką Camilą Giorgi 6:3, 6:1.

W przeszłości Magda Linette i Wiktoria Azarenka mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Przed siedmiona laty, w marcu 2016 roku tenisistka z Białorusi wygrała 6:3, 6:0 w trzeciej rundzie zmagań w Miami, po czym sięgnęła po tytuł. W październiku 2021 roku w Indian Wells Azarenka wygrała z kolei po kreczu Polki.

#Aktualizacja: Hubert Hurkacz około 22:30 rozpocznie rywalizację z Thanasisem Kokkinakisem podczas ATP Miami.

#Aktualizacja: Polka wykorzystała problemy z koncentracją u Wiktorii Azarenki w końcówce pierwszego seta i wygrała tie-break 7-3. Drugi set zdominowała Białorusinka i wygrała go, tracąc tylko dwa gemy. Przed trzecim setem na wniosek Magdy Linette zarządzono przerwę z powodu upału. Obie tenisistki wróciły na kort po 10 minutach.

Zakłady Live w STS – bonus 1690 zł

W dniach od 23.03 (czwartek, godz. 10:00) do 28.03 (wtorek, godz. 10:00) na kod promocyjny SPORTVIP otrzymacie bonus w wysokości 1690 zł. Do kwoty 130 zł wzrasta zakład bez ryzyka. Możecie go wykorzystać m.in. na kupon live przy meczu Linette – Azarenka.