Super Globe. Industria Kielce już w półfinale klubowych mistrzostw świata

9 lis 2023, 12:16

Od dwóch zwycięstw zmagania na turnieju IHF Super Globe 2023 rozpoczęła Industria Kielce. Mistrzowie Polski w pierwszym meczu pokonali bahrajńską drużynę Al-Najma. Z kolei w czwartek podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokonali amerykańską drużynę San Francisco CalHeat 49:23.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Super Globe. Pewny awans Industrii Kielce do półfinał KMŚ

Terminarz ułożył się w taki sposób, że Industria Kielce swój pierwszy mecz rozegrała już we wtorek. Na start przyszło jej się zmierzyć ze szczypiornistami z Bahrajnu. Spotkanie przeciwko Al-Najma było niezwykle wyrównane, ale ostatecznie zakończyło się zwycięstwem świętokrzyskiego zespołu. W ostatniej minucie zwycięskiego gola zdobył Szymon Sićko (27:26).

Dużo spokojniejszy przebieg dla Industrii miało drugie starcie. W czwartek zawodnicy prowadzeni przez ograli San Francisco CalHeat 49:23. To spotkanie pokazało różnicę klas pomiędzy zespołami, o czym najlepiej świadczy fakt, że kielczanie połowę bramek zdobyli z kontrataku. MVP meczu został Dylan Nahi.

Tym samym Industria wywalczyła sobie awans do dalszej fazy klubowych mistrzostw świata. Mistrzowie Polski grupowe zmagania IHF Super Globe 2023 zakończyli na pierwszym miejscu w zbiorze D z czterema punktami na koncie.

Teraz kielczan czekają półfinały. Decydujące spotkania zaplanowane są na najbliższy weekend. Jeszcze nie wiadomo, z kim zagrają kielczanie. Prawdopodobnie będzie to niemiecka drużyna SC Magdeburg, ale nasz zespół musi jeszcze poczekać na ostatecznie rozstrzygnięcia w innych grupach klubowych mistrzostw świata.