Strona główna Pilka reczna PGNiG Superliga: Ostatnia niewiadoma odkryta, wiemy kto będzie transmitował mecze!

PGNiG Superliga: Ostatnia niewiadoma odkryta, wiemy kto będzie transmitował mecze!

0

Informacja o tym, kto pozyska prawa do transmisji Superligi była ostatnią niewiadomą przed startem sezonu. O możliwość pokazywania meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju walczyły dwie stacje, TVP oraz nc+.

Ostatecznie wyścig o podpis pod umową wygrała platforma nc+, która mecze Superligi pokaże na antenie Canal+ i nsport+. Porozumienie między władzami ligi, a przedstawicielami platformy, która posiada również prawa do transmisji EHF Ligi Mistrzów, będzie obowiązywało przez następne trzy sezony.

Nc+ przeprowadzi transmisję z przynajmniej 68. meczów Superligi, a do tego po zakończeniu każdej kolejki widzowie ujrzą na ich antenie Magazyn PGNiG Superligi. To nie jedyne nowości. W związku z nową umową w każdym sezonie rozegrany zostanie mecz gwiazd, a po każdym transmitowanym meczu widzowie będą mogli wybrać najlepszego zawodnika meczu na wzór tego, co ma już miejsce m.in. przy transmisjach żużlowej Ekstraligi.

Pierwszym transmitowanym meczem przez nowych posiadaczy praw będzie spotkanie otwierające nowy sezon Superligi Mężczyzn, czyli starcie Wybrzeża Gdańsk z broniącym tytułu Vive Tauronem Kielce. Mecz już w sobotę o 18.30 na antenie nsport+.

Komentarze