Iga Świątek – Coco Gauff: Gdzie i kiedy oglądać (07.06)? Transmisja 1/4 finału French Open

Aktualizacja: 7 cze 2023, 14:10
7 cze 2023, 09:15

Iga Świątek dotarła do ćwierćfinału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2023. Przez poprzednie rundy Polka przemknęła bez większych problemów, a na korcie spędziła nieco ponad cztery godziny. Teraz poprzeczka podniesiona zostanie jednak dużo wyżej. Iga Świątek powalczy o półfinał z Coco Gauff.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Świątek – Gauff transmisja

Ćwierćfinałowe starcie Iga Świątek – Coco Gauff powinno się rozpocząć około godziny 14:05. Najpierw na korcie pojawią się Ons Jabeur i Beatriz Haddad Maia. Mecz będzie można oglądać w Eurosporcie 1, Eurosporcie 4K i w ramach pakietu Eurosport Extra w Playerze.

Świątek jak błyskawiczna przemknęła przez poprzednie rundy

Polka na paryskich kortach broni tytułu mistrzowskiego. Iga Świątek bez straty nawet jednego seta zameldowała się w ćwierćfinale tegorocznego French Open. W trzech pierwszych rundach pokonała Cristinę Bucsę, Claire Liu i Xinyu Wang.

W poniedziałek Świątek rywalizowała z Łesią Curenko. Z perspektywy Polki ten pojedynek był jeszcze łatwiejszy niż poprzednie. Ukrainka poddała grę po niespełna pół godzinie gry. Curenko nie mogła kontynuować rywalizacji z powodów zdrowotnych. Łącznie we wszystkich spotkaniach Świątek spędziła na korcie więc zaledwie 4 godziny i 4 minuty.

Z kolei Coco Gauff wywalczyła awans do ćwierćfinału po starciu ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą(7:5, 6:2). Polka i Amerykanka zmierzą się ze sobą po raz siódmy. Dotychczasowy bilans Igi Świątek jest perfekcyjny. Nasza tenisistka wygrała sześć pojedynków i nie straciła nawet seta. W zeszłym roku obie panie spotkały się w finale  French Open. Świątek wygrała 6:1, 6:3.