sobota, 25 czerwca, 2022

Świątek i Hurkacz poznali drabinkę French Open. Ruszają na podój Paryża

Poznaliśmy drabinkę wielkoszlemowego turnieju French Open rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa. W pierwszej rundzie rywalką Igi Świątek będzie Łesia Curenko, natomiast Hubert Hurkacz zmierzy się z Giulio Zeppieri.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Poznaliśmy drabinkę French Open

W rywalizacji singlistów na kortach Rolanda Garrosa zobaczymy pięciu reprezentantów Polski. Magdalena Fręch stanie naprzeciwko Angelique Kerber, Magda Linette zmierzy się z będącą ostatnio w świetnej formie Ons Jabeur, a Kamil Majchrzak spotka się z Brandonem Nakashimą. Hubert Hurkacz zagra z Giulio Zappierim, natomiast oponentką Igi Świątek będzie Łesia Curenko.

Świątek i Hurkacz zagrają z kwalifikantami

Naturalnie największe nadzieje wiążemy z występami Świątek oraz Hurkacza, których rywalami będą kwalifikanci. Najlepsza rakieta globu nie powinna mieć problemów z pokonaniem Ukrainki. W drugiej rundzie również raszynianka będzie murowaną faworytką, bowiem tam czeka ją potyczka ze zwyciężczynią meczu Alison Riske – Dajana Jastremska. Na trzecim etapie 20-latka może zagrać z niewygodną Łudmiłą Samsonową. Kto następny? Jeleną Ostapenko lub Simoną Halep.

Z kolei jeśli Hurkacz przejdzie pierwszy szczebel zmagań, spotka się prawdopodobnie z Pablo Andujarem. Trzecia runda to możliwy pojedynek z Francesem Tiafoe. Schody mogą zacząć się w czwartym etapie współzawodnictwa, gdzie przeciwnikiem wrocławianina będzie zapewne Casper Ruud. Ćwierćfinał to już wyższa szkoła jazdy ze Stefanosem Tsitsipasem.

Wielkoszlemowy turniej French Open na kortach Rolanda Garrosa rozpocznie się w niedzielę 22 maja i potrwa do 5 czerwca. Tytułu mistrzowskiego wśród pań będzie broniła Barbora Krejcikova, a u panów Novak Djoković.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Iga Świątek komplementowana przez Roddicka. „Może czuć się jak Rafael Nadal”

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA