poniedziałek, 3 października, 2022

Świątek krytycznie odnośnie US Open. „Te piłki są okropne”

Iga Świątek aktualnie przygotowuje się do wielkoszlemowego turnieju US Open. Liderka rankingu WTA nie omieszkała skrytykować organizatorów za regulamin, który obowiązuje w imprezie. Zgodnie z jego założeniami kobiety grają podczas zawodów lżejszymi piłkami. Raszyniance ten fakt bardzo się nie podoba.

Ostatni turniej Wielkiego Szlema 2022

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Zbliża się termin ostatniego w bieżącym roku turnieju wielkoszlemowego, a mianowicie US Open. Najlepsi tenisiści i tenisistki globu uczestniczą w imprezach, które prowadzą do wspomnianych zawodów w Nowym Jorku. Wśród kandydatek do zwycięstwa w kobiecej rywalizacji wymienia się Igę Świątek, choć w minionych tygodniach Polka jest ewidentnie pod formą.

To nie jedyny problem raszynianki. 21-latka nie pozostawiła suchej nitki na organizatorach turnieju za regulamin, zgodnie z którym kobiety muszą grać podczas imprezy lżejszymi piłkami niż mężczyźni. Sytuacja nie dotyczy wyłącznie US Open. Takie zasady panują w trakcie wszystkich amerykańskich zawodów, co – według Polki – stanowi ogromny kłopot.

Świątek skrytykowała regulamin US Open

Najlepsza rakieta świata otwarcie skrytykowała organizatorów przedsięwzięcia za zasady, na które – zdaniem naszej tenisistki – narzekają również inne zawodniczki z topu. Świątek twierdzi, że te przepisy mogą być niekorzystne dla wielu tenisistek, które są obdarzone mocnym uderzeniem. Ponadto liderka rankingu WTA pragnie równości z mężczyznami pod względem piłek.

– Z pewnością będziemy popełniać więcej błędów. Piętnaście lat temu kobiety prawdopodobnie doznawały kontuzji łokcia, ponieważ piłki były cięższe. Teraz jesteśmy tak dobrze przygotowane fizycznie, że nie sądzę, aby tak się stało. Czuję, że trudno będzie kontrolować odbicie, ale wszyscy będą mieć takie warunki. Szczerze, nie rozumiem dlaczego są różne – powiedziała liderka rankingu cytowana przez „Eurosport”.

– Myślę, że te piłki są okropne. Zwłaszcza po trzech meczach naprawdę ciężkiej gry. Nie możesz nawet uderzyć z prędkością 170 km/h, ponieważ piłka będzie lecieć jak szalona. Nie sądzę, by to był problem. Może powinniśmy bardziej naciskać? Przestałam to robić i próbować przekonać WTA, bo wybuchła wojna w Ukrainie i skupiłam się na innych rzeczach – dodała Świątek.

Wielkoszlemowy turniej US Open rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 11 września.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Iga Świątek z kolejną porażką. Wyraźny brak formy przed US OpenPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA