Świątek nominowana przez WTA. Szansa na zapisanie się w historii

Iga Świątek jeszcze w tym sezonie wystąpi w World Tennis League, a na przełomie roku weźmie udział w United Cup. I choć większość podsumowań trwającej kampanii mamy już za sobą, to nadeszła pora na wręczenie nagród za 2022 rok. Władze WTA opublikowały listę tenisistek nominowanych do poszczególnych wyróżnień. Wśród wielu znamienitych nazwisk znalazła się również liderka światowego rankingu.

Iga Świątek nominowana w kategorii „Tenisistka Roku”

Za Igą Świątek bezsprzecznie najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. Raszynianka wygrała osiem turniejów w: Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie, San Diego i wielkoszlemowych French Open oraz US Open. 21-latka ustanawiała kolejne rekordy, wykręcając 37 zwycięstw z rzędu. W tym czasie Polka została liderką światowego rankingu.

W poniedziałek minął 34. tydzień panowania naszej rodaczki w tej klasyfikacji. Ponadto w bieżącym sezonie najlepsza rakieta globu odniosła 67 zwycięstw i poniosła zaledwie siedem porażek. Nic więc dziwnego, że raszynianka coraz częściej kolekcjonuje rozmaite statuetki do swojej gabloty z trofeami. Postawa polskiej zawodniczki nie umknęła także władzom światowego tenisa w kobiecym wydaniu.

Gremium nominowało Igę Świątek w kategorii „Tenisistka Roku” w plebiscycie organizowanym przez WTA. Oprócz liderki rankingu wyróżniono Ons Jabeur z Tunezji, Coco Gauff z USA, Jessicę Pegulę z USA, Caroline Garcię z Francji oraz Jelenę Rybakinę z Kazachstanu. Statuetki zostaną wręczone w sześciu kategoriach.

Jednak to nie koniec emocji związanych z plebiscytem, bowiem w kategorii „Trener Roku” nominowano szkoleniowca Igi Świątek – Tomasza Wiktorowskiego. Poza słynnym trenerem wyróżniono: Davida Witta (trener Jessiki Peguli), Carlosa Martineza (Daria Kasatkina), czy Issama Jellaliego (Ons Jabeur). Stawkę uzupełniają: Bertrand Perret (Caroline Garcia), Rafael Paciaroni (Beatriz Haddad Maia), Tom Hill (Maria Sakkari) oraz Corey Gauff i Diego Moyano (Coco Gauff).

WTA przyznaje rzeczone nagrody od 1977 roku, lecz statuetki w kategorii „Tenisistka Roku” nigdy nie otrzymała Polka. Choć nie brakowało polskich akcentów. W 2006 roku Agnieszka Radwańska została debiutantką sezonu, natomiast w 2020 roku Iga Świątek zgarnęła wyróżnienie dla zawodniczki, która poczyniła największy postęp.

Iga Świątek wystąpi w World Tennis League. Turniej jeszcze w tym roku

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama