Świątek o koleżankach z kortu: “Zauważyłam, że pamięć o wojnie przygasła”

Aktualizacja: 24 lip 2022, 04:35
23 lip 2022, 13:36

Iga Świątek od początku tragicznych zdarzeń w Ukrainie podkreśla swoją solidarność i pamięć. Tym razem wypowiedziała się przed meczem “Dla Ukrainy” – Wiele zawodniczek zdjęło wstążki, które w lutym założyło na dwa-trzy mecze. Uważam, że to trochę niekonsekwentne.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Świątek nie zapomina o sytuacji Ukrainy

Przed rozpoczęciem imprezy “Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy” polska tenisistka podkreśla swoją solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadamiPrzede wszystkim cieszę się, że robimy to wszystko w słusznej sprawie. Przekazujemy pieniądze do trzech fundacji, które zajmują się pomocą dla dzieci z Ukrainy. Jak można było zobaczyć podczas moich wszystkich przemów po turniejach, kwestia Ukrainy jest dla mnie bardzo ważna. Mam nadzieję, że jakakolwiek cząstka naszego wydarzenia przełoży się na lepszą przyszłość dla ukraińskich dzieci

W krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się m.in. jednosetowy pojedynek Agnieszki Radwańskiej z liderką światowego rankingu WTA. Wcześniej obie zagrają miksta z Ukraińcem Serhijem Stachowskim oraz polskim juniorem Martynem Pawelskim.

Iga Świątek jest wyjątkiem w świecie tenisa, gdyż wiele innych gwiazd nie zabierało głosu w sprawie wojny po wygranych turniejach. Polka podkreśla, że ta pamięć przygasa, a wiele zawodniczek zdjęło symboliczne wstążki po zaledwie kilku meczach. W lutym ze wstążkami wystąpiły m.in. Petra Kvitova, Alize Cornet czy Belinda Bencić.

Skupiam się na tym, co mogę zrobić, jakie wartości przekazywać. Ta wstążeczka pozostała ze mną i pozostanie dalej. Moje wypowiedzi po meczach to platforma do dzielenia się tym, co chcę przekazać. Wiem, że wielu zawodników nie chce wypowiadać się na te tematy. Rozumiem, mają wolny wybór i szanuję to, bo też nie zabieram głosu w każdej kwestii, jaka występuje w naszym życiu – podsumowała Świątek

Świątek – Radwańska (23.07): Gdzie i kiedy transmisja? Mecz charytatywny w Krakowie

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA