Świątek poznała rywalkę w Miami. Niedawno z nią grała

22 mar 2023, 07:47

W drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami Iga Świątek zagra z Claire Liu, która awansowała dzięki kreczowi Karoliny Siniakovej. Amerykanka i Polka zagrają ze sobą po raz drugi na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni.

Iga Świątek przystąpi do turnieju WTA 1000 w Miami kilka dni po odpadnięciu z Indian Wells. W ostatnią sobotę liderka rankingu WTA przegrała w półfinale w dwóch setach z Jeleną Rybakiną, która później wygrała w finale z Aryną Sabalenką i sięgnęła po tytuł.

Claire Liu rywalką Igi Świątek w Miami

Polska tenisistka w pierwszej rundzie zyskała wolny los, natomiast w drugiej rundzie zagra z Claire Liu (59. WTA). Amerykanka rywalizowała z Karoliną Siniakovą (46. WTA), aktualnie najlepszą deblistką świata i nie była faworytką tego starcia.

Pierwszy set tego spotkania był popisem czeskiej tenisistki, która czterokrotnie przełamała Liu i wygrała 6:3. W drugim secie gra była nieco bardziej wyrównana. Przy wyniku 3:3 Siniakova podjęła jednak decyzję o wycofaniu się z dalszej rywalizacji, czego powodem była kontuzja prawej ręki.

Świątek niedawno grała z Liu

Rywalizacja Świątek z Liu w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami oznacza, że obie tenisistki zagrają ze sobą po raz drugi na przestrzeni kilkunastu dni. W ramach zmagań w drugiej rundzie Indian Wells zdecydowanie lepsza była Polka, która wygrała 6:0, 6:1.

Na ten moment jeszcze nie wiadomo, kiedy może dojść do tego starcia. Mecze w ramach drugiej rundy zostaną rozegrane w czwartek i piątek, ale jak dotąd nie opublikowano jeszcze dokładnego planu gier.