Świetna passa Joanny Kil! Pozostaje liderką klasyfikacji w kombinacji norweskiej

16 lut 2024, 16:54

Joanna Kil po raz kolejny w ostatnich tygodniach pokazała się z bardzo dobrej strony w ramach konkursu Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. Polka zajęła trzecie miejsce w zmaganiach w Eisenerz i powiększyła przewagę nad rywalkami w klasyfikacji generalnej.

Świetne tygodnie Joanny Kil

W obecnym sezonie Pucharu Świata specjalizująca się w kombinacji norweskiej 23-latka regularnie zdobywa punkty, najczęściej plasując się w drugiej dziesiątce. Jeszcze lepsze wyniki osiąga w Pucharze Kontynentalnym, w którym często zajmuje czołowe lokaty.

Jak dotąd reprezentantka Polski ani razu nie uplasowała się na gorszej niż piąta pozycja. Do tego w trzech wcześniejszych konkursach znajdowała się na podium – w Klingenthal wygrała jeden z konkursów, a w dwóch poprzednich zajmowała drugie miejsce.

Kil pozostaje liderką klasyfikacji generalnej

Teraz rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym przeniosła się do austriackiego Eisenerz i Polka ponownie pokazała się ze świetnej strony. W piątkowych zawodach w kombinacji norweskiej skoczyła 103,5 metra, co dawało jej trzecią lokatę i choć po biegu wyszła na prowadzenie, ostatecznie wróciła na najniższy stopień podium.

Najlepsza była Austriaczka Claudia Purker, natomiast drugie miejsce zajęła Alexa Brabec z USA. Dzięki trzeciej lokacie, Joanna Kil pozostała liderką całego cyklu i powiększyła przewagę punktową nad pozostałymi zawodniczkami do blisko 200 “oczek”.

Zniszczoł zapowiada walkę o podium w Sapporo. “Stać mnie na to”