Świetne otwarcie mistrzostw świata. Polskie panczenistki już z medalem

16 lut 2024, 07:33

W czwartek w Calgary rozegrano pierwsze konkurencje mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim. Już pierwszego dnia doskonałe spisały się polskie panczenistki. Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek wywalczyły brązowy medal w sprincie drużynowym.

MŚ w Calgary: Polki na podium. Blisko byli nasi panczeniści

MŚ w Calgary w łyżwiarstwie szybkim rozpoczęły się od rywalizacji długodystansowców. Pierwsi ze złotych medali mogli cieszyć się Holendrzy. Irene Schouten wygrała rywalizację na 3000 metrów, natomiast Patrick Roest okazał się bezkonkurencyjny w wyścigu na 5000 metrów. Z Polaków najlepsza była Magdalena Czyszczoń, która po pokonaniu trzy kilometrowej trasy uplasowała się w swojej konkurencji dopiero na 12. miejscu

Humory biało-czerwonej kadrze poprawili sprinterzy. Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek sięgnęły po brązowym medal. Polki skończyły rywalizację  z czasem 1:26.63. To dało im trzecie miejsce i brązowy medal. Nasze zawodniczki w czwartek wyprzedziły tylko Kanadyjki i Amerykanki.

Szanse na medal miała także sztafeta Polaków. Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek w swoim biegu finiszowali z wynikiem o zaledwie 0.2 sekundy gorszym od Kanadyjczyków, którzy wygrali całe zawody. W czołówce było jednak tak ciasno, że starczyło to naszym panczenistom na zajęcie dopiero piątego miejsca.