PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Świetny Bródka, kiepski Waś…

29 sty 2016, 17:03

W norweskim Stavanger rozpoczęły się dzisiaj przedostatnie zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Po dość długiej przerwie na tor powrócili najlepsi łyżwiarze oraz łyżwiarki na świecie. Dwóch Polaków nie dało ciała, a byli nimi Zbigniew Bródka, który wygrał bieg na 1500 metrów (Dywizja B) oraz Artur Nogal, który zajął 4. miejsce w biegu na 500 metrów (Dywizja B). Reszta Polaków niestety poniżej oczekiwań.

Widać, że zgrupowanie, które odbyło się w Niemczech, bardzo pomogło Zbigniewowi Bródce w odzyskaniu dobrej dyspozycji. Polak pojechał bardzo dobrze i w końcu mógł poczuć smak zwycięstwa, gdyż ostatnio spisywał się bardzo kiepsko. Czekamy teraz na sukcesy w elicie. W tym biegu wystąpiło jeszcze dwóch Polaków – Olek oraz Piotr Puszkarski.

34.Aleksander Puszkarski (Polska) –   +4,26 sek

W biegu na 500 metrów “A”, bardzo mocno liczyliśmy na czołową pozycję Artura Wasia, który pierwszy raz w tym sezonie nas niestety zawiódł. Polak pojechał fatalnie i zajął 3. miejsce od końca. Na dodatek ostatni był drugi z Polaków startujący w tym biegu – Piotr Michalski.