Świetny początek Hurkacza w Indian Wells. Niespodzianka w meczu deblowym

10 mar 2023, 07:47

Hubert Hurkacz i Grigor Dimitrow sprawili miłą niespodziankę w swoim pierwszym deblowym meczu podczas turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells. Polsko-bułgarski duet wyeliminował rozstawioną z numerem drugim utytułowaną parę.

Choć Hubert Hurkacz ma jeszcze przed sobą rywalizację w singlu, w czwartkową noc polskiego czasu rozpoczął zmagania w deblu. Jego partnerem w grze podwójnej jest Bułgar Grigor Dimitrow, który podczas niedawnego turnieju ATP w Rotterdamie wygrał w dwóch setach z Polakiem.

Sukces Hurkacza i Dimitrowa

Polsko-bułgarski duet w pierwszej rundzie debla miał bardzo trudne zadanie, bowiem mierzył się z Amerykaninem Rajeevem Ramem i Brytyjczykiem Joe Salisburym, czyli turniejową dwójką. Hurkacz i Dimitrow sprawili niespodziankę i wygrali 7:6(2), 6:4.

Ram i Salisbury mają na koncie wiele sukcesów. W 2021 i 2022 roku triumfowali w US Open, natomiast w 2020 roku byli najlepsi w Australian Open. Ponadto amerykańsko-brytyjski duet wygrywał w ubiegłorocznych ATP Finals, a w ciągu trzech ostatnich sezonów wygrali aż dziewięć imprez głównego cyklu.

Po zaciętym pierwszym secie, którzy rozstrzygnął się dopiero w tie breaku na korzyść Hurkacza i Dimitrowa, w drugim secie polsko-bułgarska para pokazała znacznie lepszą grę. Kluczowy był siódmy gem, w którym udało im się przełamać rywali i wypracowali przewagę, której nie oddali do samego końca.

Hubert Hurkacz/Grigor Dimitrow vs Rajeev Ram/Joe Salisbury 7:6(2), 6:4

Dla najlepszego polskiego tenisisty był to trzeci w karierze mecz deblowy na Indian Wells, ale dopiero pierwszy zwycięski. Przed rokiem już w pierwszej rundzie odpadł z Łukaszem Kubotem, natomiast rok wcześniej bez powodzenia wystartował z Felixem Augerem-Aliassimem.

Hurkacz i Dimitrow poznają swoich kolejnych rywali w piątek. Wówczas to zmierzą się ze sobą Brazylijczyk Rafael Matos i Hiszpan David Vega Hernandez oraz Hindus Rohan Bopanna i Australijczyk Matthew Ebden.