Świetny występ Alicji Rosolskiej. Zagra w ćwierćfinale Wimbledonu

Aktualizacja: 5 lip 2022, 12:21
4 lip 2022, 16:34

Alicja Rosolska w poniedziałkowe popołudnie doskonale zaprezentowała się na kortach Wimbledonu. Polka wraz z Erin Routliffe pokonały na turnieju parę Asia Muhammad – Ena Shibahara (6:4, 7:6[3]), dzięki czemu awansowały do ćwierćfinału Wielkiego Szlema.

Alicja Rosolska ostatnią biało-czerwoną na Wimbledonie

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

36-latka to ostatnia tenisistka z Polski, która nadal ma szansę na końcowy triumf w Londynie. Zawodniczka cały czas rywalizuje w zmaganiach deblowych, a dziś udało jej się awansować do ćwierćfinału tego niezwykle prestiżowego turnieju. Polka, która w parze występuje z Nowozelandką Eriną Routliffe, w poniedziałkowe popołudnie pokonała duet Muhammad/Shibahara.

Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany. Obowiązywał schemat gem za gem. Dopiero przy stanie 4:4 Polce i Nowozelandce udało się przełamać rywalki. Stało się tak między innymi dzięki widowiskowemu podcięciu piłki przez Rosolską, po którym jej duet wyszedł na prowadzenie i ostatecznie wygrał pierwszą część spotkania.

Drugi set poniedziałkowego starcia był jeszcze bardziej wyrównany. Muhammad i Shibahara dysponowały doskonałym serwisem, ale miały poważne problemy z wykończeniem swoich akcji. Dodatkowo rywalki Rosolskiej popełniały więcej niewymuszonych błędów. Dzięki temu duet Rosolska/Routliffe nadrobił straty, a mecz zamknęły w tie-breaku (7:3).

Dzięki poniedziałkowej wygranej Polska i Nowozelandka zagrają w kolejnej rundzie Wimbledonu. W ćwierćfinale na londyńskich kortach zmierzą się z Amerykankami – Danielle Collins i Desirae Krawczyk.

Koniec wielkiej serii! Iga Świątek odpada z Wimbledonu!