Świetny występ Magdy Linette. Polka gra dalej na turnieju w Pradze

25 lip 2022, 17:40

Magda Linette doskonale rozpoczęła turniej WTA 250, który rozgrywany jest w Pradze. Polska tenisistka w pierwszej rundzie czeskiej imprezy pokonała rozstawioną z numerem trzecim Belgijkę Elise Mertens 6:3, 2:6, 6:2.

Do czterech razy sztuka. Linette pokonuję Elise Mertens

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Magda Linette już w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 w Pradze trafiła na rywalkę z najwyższej półki. Po drugiej stronie kortu stanęła bowiem Elise Mertens, która aktualnie sklasyfikowana jest na 30. miejscu w rankingu WTA. Dodatkowo Polka przegrała trzy wcześniejsze spotkania przeciwko belgijskiej tenisistce. Linette nie była więc faworytką przed rozpoczęciem poniedziałkowego pojedynku.

Polka poradziła sobie jednak w Pradze znakomicie i pokonała Mertens 6:3, 2:6, 6:2. Linette zaskoczyła już w pierwszym secie i kilkunastu minutach prowadziła już dwoma gemami. Poznanianka co prawda dała się potem przełamać tenisistce z Belgii, ale ostatecznie wygrała tę część gry.

Drugi set to zdecydowana przewaga Mertens Do wyniku 2:1 dla Belgijki gra była bardzo wyrównana. Jednak w kolejnym gemie Polka została przełamana i musiała nadrabiać starty. Niestety, nie dała rady i przegrała tę część gry aż 2:6. W trzecim secie udało się jednak Linette ponownie przejąć inicjatywę. Dzięki temu wygrała 6:2 i ostatecznie zamknęła mecz po dwóch godzinach i sześciu minutach.

Kolejną rywalką Polki będzie Ukrainka Daria Snigur albo Bułgarka Wiktoria Tomowa. Magdę Linette czekają również zmagania w deblu. Polka w parze zagra z Belgijką Yaniną Wickmayer. Ich rywalkami w pierwszej rundzie będą Słowaczka Viktoria Kuzmowa i Rumunka Monica Niculescu.

Łączna pula nagród to 251 750 dolarów, z czego zwyciężczyni gry pojedynczej zainkasuje ponad 33 tysiące dolarów. Z kolei za wygraną w deblu zawodniczki dostaną do podziału 12 tysięcy dolarów. Tytułu w singlu broni Czeszka Barbora Krejcikova.