Tajlandia bez żadnych szans. Polki zachwycają w Lidze Narodów

2 cze 2023, 14:24

Reprezentantki Polski grę w tegorocznej edycji Ligi Narodów rozpoczęły od dwóch zwycięstw. W piątek nasze zawodniczki podtrzymały swoją fantastyczną passę. Tym razem w doskonałym stylu poradziły sobie z reprezentacją Tajlandii. Biało-czerwone wygrały mecz 3:0 (25:20, 25:16, 25:15)

Mecz Polska – Tajlandia był jednostronnym widowiskiem

W poprzednich dniach podopieczne Stefano Lavariniego mierzyły się z Kanadyjkami oraz Włoszkami. Pierwszy mecz daleki był od ideału, ale ostatecznie udało się pokonać rywalki z Ameryki Północnej 3:2. Koncertowo Polki zagrały podczas starcia z Włoszkami. Biało-czerwone pokonały mistrzynie Europy 3:1. Trzeciego seta wygrał nawet z 11-punktową przewagę.

Trzecie spotkanie tegorocznej Ligi Narodów, które odbyło się w piątek, nasze siatkarki rozegrały z reprezentacją Tajlandii. Po raz kolejny zawodniczki Lavariniego pokazały, że są doskonale przygotowane do trwającego sezonu i bez większych problemów pokonały rywalki z Azji.

W meczu rozegrano trzy sety i wszystkie padły łupem reprezentacji Polski. Pierwszą partię biało-czerwone wygrały 25:20, ale już drugą udało im się zamknąć z przewagą aż dziewięciu punktów. Podobnie rzecz miała się secie numer trzy. Polki wygrały 25:15 i już mogą przygotowywać się na kolejne spotkania.

Po pierwszych trzech spotkania Polki mają na swoim koncie 8 punktów. W tureckiej Antalyi nasze zawodniczki zagrają jeszcze jeden mecz. Spotkanie z Serbią odbędzie się w sobotę o godzinie 13:00. Potem nasze zawodniczki czeka 10 dni przerwy.