To będzie następca Stocha i Kubackiego? Tajner: To materiał na mistrza

28 mar 2023, 16:33

Apoloniusz Tajner twierdzi, że Jan Habdas, który był najlepszym z Polaków podczas zawodów Pucharu Świata w Lahti ma zadatki na przyszłego mistrza. Jego zdaniem 19-latek może być następcą Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły.

Jan Habdas był największym pozytywnym zaskoczeniem polskiej kadry podczas ostatniego konkursu PŚ w Lahti. 19-latek ukończył zmagania na fińskiej skoczni na 11. miejscu, co w zawodach tej rangi jest jego jak dotąd największym osiągnięciem w karierze.

Tajner wierzy w Habdasa

Honorowy prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner nie ukrywa, że widzi w 19-latku ogromny potencjał. W wywiadzie dla “WP SportoweFakty” podzielił się swoimi oczekiwaniami wobec utalentowanego skoczka narciarskiego.

To diament. Janek jest bardzo dynamiczny, ma naturalną moc, skoczność. Mógłbym go porównać do Żyły. Brakuje mu jednak trochę ogłady technicznie. To wymaga szlifowania i potrwa to dwa-trzy lata, zanim to będzie rasowy zawodnik. Jest chętny do skoków, ale przy tym inteligentny i zrównoważony. To materiał na mistrza w skokach – powiedział.

Tajner uważa, że Habdas może być następcą Stocha, Kubackiego i Żyły.To jest jeszcze trochę wcześnie. To może się zdarzyć, ale systemowo to jest jeszcze za wcześnie. Nie sądzę, by go się dało doszlifować technicznie. Jeżeli on właśnie tym poprze swoją ogromną moc, to wtedy będzie świetnie. Wiem, że ten proces może potrwać dłużej – dodał.

Juniorskie sukcesy Jana Habdasa

Punkty zdobyte na skoczni w Lahti były trzecią zdobyczą Jana Habdasa w tym sezonie. Wcześniej zajmował 21. miejsce w Zakopanem i 17. w Rasnovie, dzięki czemu obecnie ma już 48 punktów w klasyfikacji generalnej.

Dotychczas największe sukcesy w karierze Habdas odnosił w zawodach juniorskich. W ubiegłym roku w Lahti dwukrotnie sięgał po srebro (indywidualnie i drużynowo) podczas olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, natomiast w tym roku w Whistler zdobył srebro w drużynie i brąz indywidualnie na mistrzostwach świata juniorów.

Kubacki ma szansę na podium w Pucharze Świata. Co musi się stać?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA