Tajner wskazał największy problem Stocha w tym sezonie. “To może zrobić różnice”

12 lut 2024, 20:13

Jednym z głównych problemów Kamila Stocha w tym sezonie jest prędkość najazdowa, która bardzo często nie należy do najlepszych. Aspekt ten skomentował były prezes PZN Apoloniusz Tajner, który postarał się wytłumaczyć, dlaczego 36-latek niespecjalnie sobie z tym radzi.Stoch wciąż w poszukiwaniu formy

Zmagania w ostatni weekend w Lake Placid w wykonaniu Kamila Stocha po raz kolejny w tym sezonie były rozczarowujące. W pierwszym konkursie indywidualnym nie zdołał nawet awansować do drugiej serii (41. miejsce), natomiast w niedzielnych zawodach zajął dopiero 24. lokatę.

Występy Stocha na amerykańskiej skoczni były w pewnym sensie odwzorowaniem całego sezonu w jego wykonaniu. Niezłe konkursy, jak chociażby Innsbrucku (11. miejsce) przeplata słabszymi. Często kończy konkursy w trzeciej dziesiątce, a nierzadko również na pierwszej serii.

Tajner skomentował prędkości najazdowe Stocha

Sporym problemem, ciągnącym się za Stochem właściwie od kilku sezonów jest prędkość najazdowa. W Lake Placid po raz kolejny pod tym względem nie zachwycił i był jednym ze słabszych skoczków w stawce. Były prezes PZN Apoloniusz Tajner skomentował ten aspekt skoków 36-latka.

Kamil ogólnie należy do grupy tych zawodników, którzy te prędkości mają mniejsze. Jeżeli jego dyspozycja nie jest pełna, on nie ustawia się w pozycji najazdowej instynktownie i ta prędkość jeszcze może zmaleć. A jak różnica wynosi ponad kilometr, to już naprawdę może zrobić różnice – powiedział w studiu “Eurosportu”.

Kolejną okazję do poprawy wyników z tego sezonu Stoch będzie miał w najbliższy weekend. Odbędą się wówczas dwa konkursy indywidualne na skoczni w japońskim Sapporo.PŚ w Lake Placid. Stefan Kraft z kolejną wygraną. Piotr Żyła tuż za podium

Źródło:Eurosport

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA