Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie TCS: Drugie miejsce Stocha w kwalifikacjach, wszyscy Polacy w konkursie

TCS: Drugie miejsce Stocha w kwalifikacjach, wszyscy Polacy w konkursie

0

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w kwalifikacjach przed konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Zwyciężył Norweg Daniel Andre Tande. Wszyscy polscy skoczkowie zdołali awansować do turnieju głównego, który odbędzie się systemem KO.

Na treningach przed kwalifikacjami znakomicie spisywał się Kamil Stoch, który podczas pierwszej próby zajął trzecie miejsce, a w drugim skoku był już najlepszy. Dobre skoki oddawali również inni nasi skoczkowie. Więcej możecie przeczytać w naszych relacjach – z pierwszego oraz z drugiego treningu.

Jako pierwszy z Polaków zaprezentował się Jan Ziobro, dla którego był to pierwszy start w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata. Zaliczył on odległość 123,5 metra, co dało mu pewny awans do konkursu. Jako drugi na rozbiegu pojawił się Klemens Murańka, który skoczył jeszcze dalej, na odległość 127 metrów. Metr krócej wylądował Stefan Hula, jednak skakał w gorszych warunkach i otrzymał wyższą notę.

Bardzo dobrze spisał się w kwalifikacjach Piotr Żyła. Zwycięzca Mistrzostw Polski zanotował odległość 128,5 metra. Nieco zawiódł Dawid Kubacki, który po rewelacyjnym skoku na drugim treningu osiągnął tylko 125,5 metra.

Śwetnie spisał się Maciej Kot, który z obniżonego rozbiegu wylądował na 133. metrze i po swoim skoku zajmował drugie miejsce. Jeszcze dalej skoczył Kamil Stoch, który skoczył 137,5 metra.

Najlepszy skok oddał Norweg Daniel-Andre Tande, za jego plecami uplasował się Stoch, a trzecie miejsce zajął Stefan Kraft. Słabszy skok oddał lider Pucharu Świata Domen Prevc, który zajął w kwalifikacjach ósme miejsce.

Kwalifikacje, Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie:

  1. Daniel-Andre Tande  157,5 pkt.
  2. Kamil Stoch             154,1 pkt.
  3. Stefan Kraft            151,1 pkt.

5. Maciej Kot               146,2 pkt.

15. Piotr Żyła              139,3 pkt.

25. Stefan Hula           134,1 pkt.

28. Dawid Kubacki       130,5 pkt.

30. Klemens Murańka  128,6 pkt.

34. Jan Ziobro            125,0 pkt.

Pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się w piątek, 30 grudnia. Początek zaplanowano na godzinę 16.45. Zawodnicy wystartują w parach w systemie KO. Do drugiej serii awansują zwycięzcy z każdej z par, a także pięciu przegranych z najlepszym wynikiem punktowym.

Pary z udziałem polskich skoczków:

Kamil Stoch – Anders Fannemel

Maciej Kot – Jarkko Maeattae

Dawid Kubacki – Jewgienij Klimow

Piotr Żyła – Jan Ziobro

Stefan Hula – Andreas Stjernen

Klemens Murańka – Cene Prevc

Komentarze