TCS/PŚ w Ga-Pa: Kwalifikacje dla Geigera. Pięciu Polaków w konkursie

Aktualizacja: 23 sty 2023, 09:55
31 gru 2019, 15:20

Karl Geiger wygrał wtorkowe kwalifikacje do noworocznego konkursu skoków narciarskich w niemieckim Ga-Pa. Z awansu do konkursu cieszy się pięciu polskich zawodników.

Niemiec wylądował na 139 metrze, co dało mu 142,7 pkt. Tylko 0,1 pkt mniej zgromadził Philipp Aschenwald z Austrii, który po skoku na 140 metr otrzymał minimalnie gorsze noty. Na 3. pozycji uplasował się lider Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashi.

W czołowej dziesiątce znalazł się też Dawid Kubacki. Skoczek z Nowego Targu uzyskał 135,5 metra, co dało mu 136,6 pkt. Tuż za nim uplasował się natomiast Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył pół metra dalej, lecz w związku z bardzo mocnym wiatrem pod narty stracił do aktualnego mistrza świata z normalnej skoczni 1 pkt.

Do środowego konkursu awans uzyskał także Piotr Żyła (132 m), Maciej Kot (126,5 m) i Stefan Hula (124 m), którzy zajęli odpowiednio 16., 30. i 32. miejsce.

Przez kwalifikacje nie przebrnął Jakub Wolny, który zajął dopiero 57. lokatę.