Strona główna Sporty zimowe TCS/PŚ w Innsbrucku: Kwalifikacje dla Lindvika

TCS/PŚ w Innsbrucku: Kwalifikacje dla Lindvika

0
Foto: zimbio.com

Marius Lindvik z Norwegii wygrał piątkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu 68. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. W czołowej trójce znaleźli się też Stefan Kraft i Karl Geiger. 

W pierwszej dziesiątce uplasował się również Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Mistrz świata z Seefeld uzyskał 127 metrów, co przez pewien moment dało mu pozycję lidera z notą 133,9 pkt. Marzenia o czeku dla triumfatora eliminacji przekreślił zawodnikowi z Nowego Targu triumfator konkursu noworocznego w Ga-Pa – Marius Lindvik. Norweg uzyskał 131,5 metra, co pozwoliło mu na ostateczny triumf w kwalifikacjach, choć pół metra dalej od niego skoczył Stefan Kraft. Nota Lindvika wyniosła 138,9 pkt. Austriak stracił do niego 3,1 pkt.

Na 3. pozycji znalazł się Karl Geiger (131,5 m), zaś Dawid Kubacki ukończył sesję eliminacyjną na 6. lokacie. Piotr Żyła ukończył piątkową serię na 9. pozycji.

Lider Pucharu Świata i lider Turnieju Czterech Skoczni, Ryoyu Kobayashi, zakończył zmagania na 5. lokacie.

Do sobotniego konkursu na Bergisel awansowali także inni podopieczni Michała Doleżala. Jutro na trzeciej ze skoczni 68. Turnieju Czterech Skoczni rywalizować będzie Kamil Stoch (123 m), Maciej Kot (117 m) i Stefan Hula (114 m), którzy zajęli odpowiednio 18., 39. i 47. pozycję.

Przez kwalifikacje drugi raz rzędu nie przeszedł niestety Jakub Wolny. Mistrz świata juniorów z 2014 roku wylądował na 111 metrze, co dało raptem 56. lokatę. http://credit-n.ru/offers-zaim/ekapusta-besplatniy-zaim.html

Komentarze