środa, 17 sierpnia, 2022

Kto sięgnie po “Złotego Orła”? Typy i Kursy na Turniej Czterech Skoczni

Już w środę 29 grudnia rozpocznie się 70. Turniej Czterech Skoczni. Jak co roku, najlepsi skoczkowie narciarscy świata zaczną od rywalizacji na Schattenbergschanze w Oberstdorfie. Wśród faworytów imprezy wymienia się Ryoyu Kobayashiego, Karla Geigera oraz Stefana Krafta. Namieszać może również Kamil Stoch. Czego spodziewać się po 70. Turnieju Czterech Skoczni? Kursy bukmacherskie pokazują, że absolutnie wszystkiego. A jak wyjdzie w praktyce?

Kadra Polaków na TCS w sezonie 2021/2022

Trener Michal Dolezal zdecydował, że sześciu reprezentantów Polski rozpocznie walkę o Złotego Orła. Przed mistrzostwami Polski, które odbyły się w okresie świątecznym w Zakopanem, pewni wyjazdu na niemiecką część turnieju byli Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz Paweł Wąsek. To ci zawodnicy prezentowali najwyższą oraz najrówniejszą formę spośród wszystkich “Biało-czerwonych” w ostatnich kilku tygodniach. Co ciekawe, w takiej samej kolejności stanęli oni na podium zeszłotygodniowych mistrzostw Polski.

Oprócz wspomnianej trójki, na Turniej Czterech Skoczni do Oberstdorfu udadzą się Dawid Kubacki, Andrzej Stękała oraz Jakub Wolny. Można więc powiedzieć, że Michal Doleżal zdecydował się na powołanie swojego “żelaznego” składu.

“Polski turniej”

Mimo tego, że w tym roku Polacy nie jadą na Turniej Czterech Skoczni w roli faworytów (w ich szerokim gronie można wymienić tylko Kamila Stocha), bez wątpienia można napisać, że w ostatnich latach była to “polska” impreza. W aż 4 z 5 ostatnich edycji Turnieju Czterech Skoczni zwyciężali “Biało-czerwoni”. Trzykrotnie dokonał tego Kamil Stoch, a raz Dawid Kubacki. Jedynym, który był w stanie przerwać ich “dominację” był Ryoyu Kobayashi. W sezonie 2018/2019 Japończyk powtórzył osiągnięcie Svena Hannawalda oraz Kamila Stocha i wygrał wszystkie cztery konkursy w jednej edycji TCS.

W tym sezonie, Złotego Orła “broni” Kamil Stoch. Skoczek z Zębu okazał się najlepszy w poprzedniej edycji turnieju. Stoch zwyciężył w konkursach w Innsbrucku i Bischofshofen. Z kolei w Oberstdorfie był drugi, a w Ga-Pa czwarty. Na podium całej imprezy znalazło się miejsce dla jeszcze jednego podopiecznego Michala Doleżala. Był nim Dawid Kubacki.

Kto wygra w tym roku? Faworyci i sytuacja w Pucharze Świata

W gronie ścisłych faworytów najbliższego Turnieju Czterech Skoczni wymienia się przede wszystkim tych zawodników, którzy aktualnie znajdują się w “czubie” klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Liderem jest aktualnie Karl Geiger. Za reprezentantem Niemiec plasują się Ryoyu Kobayashi oraz Halvor Egner Granerud. Tuż za podium, w grupie pościgowej, znajdziemy Anże Laniska, Stefana Krafta oraz Mariusa Lindvika – i to tych sześciu skoczków stawia się w grupie faworytów najbliższej edycji niemiecko-austriackiego turnieju. Do dobrej formy powoli powraca Kamil Stoch. Wydaje się, że jest to jedyna “polska” nadzieja na zbliżającą się imprezę. Nie może to jednak dziwić. Mimo upływu lat, trzykrotny mistrz olimpijski wciąż jest jednym z najlepszych skoczków narciarskich świata. Po pierwszej części sezonu 2021/2022, Stoch znajduje się na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Zakłady bukmacherskie na Turniej Czterech Skoczni. Gdzie obstawiać?

Kursy bukmacherskie na Turniej Czterech Skoczni 2021/2022 są dostępne w polskich, legalnych serwisach do obstawiania. Wśród nich można wymienić, między innymi, STS oraz Fortunę. W tych portalach pojawiły się już zakłady na 70. TCS. Kto jest faworytem
bukmacherów?
Na pierwszym miejscu w zestawieniach znajduje się Ryoyu Kobayashi (1.75). Japończyk wyprzedza lidera PŚ, Karla Geigera (4.50) oraz Mariusa Lindvika (10.00). W czołówce znaleźć można również zwycięzcę PŚ z poprzedniego sezonu, Halvora Egnera Graneruda (12.00) czy Stefana Krafta (20.00) – triumfatora sprzed kilku lat. W gronie faworytów wymienia się również, wspomnianego wcześniej, Kamila Stocha. Polak może liczyć na kurs 18.00 na wygranie całej imprezy.

Jak oglądać TCS? Transmisja konkursów Turnieju Czterech Skoczni 2021/2022

Po raz pierwszy od kilkunastu lat, Turniej Czterech Skoczni nie będzie transmitowany w Telewizji Polskiej. TCS w sezonie 2021/2022 znajdziecie w ramówce stacji Eurosport. Konkursy będzie można oglądać także na otwartym kanale TVN. Ponadto, relacja telewizyjna z każdych kwalifikacji oraz konkursów będzie dostępna także w internecie. Live streamy z Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2021/2022 znajdą się również w harmonogramie transmisji na platformach Player oraz Eurosport Player.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA