TdS: Niespodziewana wygrana Diggins! Dobry bieg Kowalczyk

8 sty 2016, 14:09

Za nami już szósty etap tegorocznego Tour de Ski. W dniu dzisiejszym biegaczki rywalizowały na 5 kilometrów techniką dowolną. Sensacyjną triumfatorką dzisiejszych zmagań okazała się Jessica Diggins. Justyna Kowalczyk zajęła 18. miejsce.

Do dzisiejszego biegu Panie startowały indywidualnie. Odstęp czasowy pomiędzy poszczególnymi zawodniczkami wynosił 30 sekund. Justyna Kowalczyk ruszyła na trasę z numerem 14. W dzisiejszym biegu wzięło udział 46 zawodniczek.

Na pomiarze czasu po 1,7 km Polka zameldowała się jako trzecia ze stratą 7,4 sekund do Denise Herrmann. Z biegiem czasu nasza zawodniczka zaczęła spadać w klasyfikacji. Szybsze od polskiej królowej nart okazały się m. in. Boehler, Bjornsen czy Ringwald a najlepsze biegaczki były wciąż przed nami. Po dobiegnięciu wszystkich zawodniczek do tego punktu liderką była Oestberg. Kowalczyk wspólnie z Petrą Novakovą zajmowała 16. miejsce.

Na trasie mieliśmy tylko jeden punkt pomiaru czasu. Polka wbiegła na metę z trzecim czasem 13:49.5. Lepsze od naszej zawodniczki były Denise Herrmann i Maria Rydqvist. Niemka powiększyła przewagę nad Kowalczyk do 18,3 sekundy. Cała trójka odegrała drugoplanowe role w dzisiejszych zawodach.

Wszyscy przed dzisiejszym biegiem zadawali sobie pytanie kto będzie górą w pojedynku Johaug – Oestberg? Tymczasem niespodziewanie obie Norweżki pogodziła Amerykanka Jessica Diggins. Wyprzedziła ona o 0,9 sekundy Weng, która miała świetną drugą część dystansu. Na najniższym stopniu podium zawody ukończyła Oestberg. Jeżeli chodzi o liderkę Pucharu Świata to nie był to jej dobry dzień. Ukończyła ona zawody dopiero na 5. miejscu. Lepsza od niej była jeszcze kolejna rodaczka Ragnhild Haga.

Justyna Kowalczyk ukończyła dzisiejszą rywalizację na 18. pozycji. Biorąc pod uwagę, że był to bieg stylem dowolnym wynik z pewnością satysfakcjonuje naszą zawodniczkę. Jutro przedostatni etap w tegorocznym Tour de Ski. Będzie to start na 10 km techniką klasyczną.