TdS: Sensacyjna porażka Johaug, Kowalczyk utrzymała pozycję

3 sty 2016, 13:34

Ingvild Flugstad Oestberg zwyciężyła w dzisiejszym biegu na 5 kilometrów techniką dowolną. Norweżka niespodziewanie pokonała swoją rodaczkę Therese Johaug. Justyna Kowalczyk utrzymała 21. miejsce.

Dzisiejszy bieg został rozegrany w formule “na dochodzenie”, zawodniczki startowały z takimi stratami, jakie zaliczyły w dwóch poprzednich biegach Tour de Ski. Oestberg traciła na starcie do Johaug 4 sekund. Po 3 kilometrach obie zawodniczki biegły razem, a w końcówce Johaug nie dała rady się utrzymać za plecami koleżanki i ostatecznie przybiegła ze stratą 9 sekund.

Kowalczyk przez cały dystans utrzymywała miejsca 20-21. Tuż przed metą zajmowała 20. pozycję, ale tuż przed metą wyprzedziła ją Niemka Nicole Fessel.

Kolejny start w ramach Tour de Ski już we wtorek. W niemieckim Oberstdorfie zawodniczki powalczą w sprincie stylem klasycznym.