piątek, 20 maja, 2022

TdS: Norweżki za mocne dla reszty świata. Pech Kowalczyk

Za nami kolejny, piąty już etap Tour de Ski. W niemieckim Obrestdorfie został dziś rozegrany bieg ze startu wspólnego na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym. Na starcie pojawiło się 58 zawodniczek, a wśród nich z 20. numerem nasza jedynaczka w tegorocznym cyklu – Justyna Kowalczyk. Najlepsza na niemieckich trasach, okazała się dzisiaj Norweżka – Therese Johaug. Polka zajęła przyzwoitą 17. pozycję. 

Początek biegu był bardzo wolny, ale zwykle bywa tak w biegach ze startów wspólnych. Kilometr wystarczył, aby utworzyły się już dwie czołowe grupy, czyli trzy Norweżki (Johaug, Oestberg, Weng), które szybko i daleko uciekły drugiej grupie, w której była Justyna Kowalczyk. Polka zaczęła swój bieg bardzo wolno, tak jakby chciała zaoszczędzić siły na drugą część dystansu. Startująca z 20. numerem Kowalczyk, na pierwszym pomiarze czasu była na odległym 28. miejscu.

Od drugiego kilometra Justyna ruszyła mocno do przodu. Na lotnej premii, na której najlepsze były oczywiście trzy Norweżki, które wydaje się „uciekły” reszcie świata, Polska zawodniczka przesunęła się na rewelacyjne 8. miejsce. Dawało nam to wielkie nadzieje na czołowe miejsce naszej multimedalistki światowych imprez. Kowalczyk jechała świetnie i wyprzedzała kolejne zawodniczki.

Niestety około ósmego kilometra, Polka zachwiała się na szybkim zjeździe, a co za tym idzie wywróciła się na tym niebezpiecznym odcinku trasy. Wpadły na nią dwie zawodniczki, które w rezultacie wypadły z trasy, ale szybko się pozbierały i z powrotem wyruszyły do walki. To samo zrobiła Justyna Kowalczyk, ale Polka świetnego miejsca z piątego kilometra już nie odzyskała. Ostatecznie na metę wjechała na 17.miejscu, z czasem 28:40,0 min. Bieg wygrała rewelacyjna Therese Johaug, która na pewno zasługuje w tym momencie, na miano najlepszej biegaczki narciarskiej na świecie.

Wyniki biegu na 10 km kobiet stylem klasycznym:

1.Therese Johaug (Norwegia) – 26:37,6 min

2.Ingvild Flugstad Østberg (Norwegia) –  +9,9 sek

3.Heidi Weng (Norwegia) –   +19,7 sek

……

17.Justyna Kowalczyk (Polska) – +2:02,4 min 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA