Strona główna Kolarstwo Team Hurom szykuje się do drugiego sezonu w polskim peletonie

Team Hurom szykuje się do drugiego sezonu w polskim peletonie

0
fot. Team Hurom

W ubiegłym roku na szosach pojawiła się nowa polska ekipa z licencją UCI Continental, Team Hurom. W tym sezonie w peletonie również ujrzymy zawodników w żółto-czarnych strojach sponsorowanych przez Puregreen S.C., dystrybutora marki Hurom w Polsce. Drużyna Marcina Peca, Andrzeja Sypytkowskiego i Mirosława Kostro będzie występować w innym składzie niż poprzednio. Obecnie liczy dziesięciu zawodników, choć niewykluczone są kolejne transfery.

W zespole zostanie trzech zawodników, którzy ścigali się w Huromie w poprzednim sezonie. Eryk Latoń ma za sobą szesnaście miejsc w pierwszej dziesiątce i etapową wygraną w wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour. Emanuel Piaskowy jest brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Gdyni i Górskich Mistrzostw Polski w Wysowej-Zdroju, do tego był trzeci w klasyfikacji generalnej CCC Tour – Grody Piastowskie i wygrał klasyfikację górską Bałtyk-Karkonosze Tour. Stanisław Aniołkowski zajął ósme miejsce w Mistrzostwach Polski orlików oraz był drugi w klasyfikacji młodzieżowej Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Do Teamu Hurom dołączy Jakub Kaczmarek, który nie będzie kontynuował jazdy w CCC Sprandi Polkowice. W minionym sezonie 24-latek dobrze zaprezentował się w Arctic Race of Norway kategorii 2.HC, gdzie zajął dziesiąte miejsce na drugim etapie, był czternasty w klasyfikacji generalnej i siódmy w klasyfikacji młodzieżowej. Był też dziesiąty w “młodzieżówce” Tour of Oman. Oprócz tego stanął na starcie dwóch worldtourowych wyścigów – Amstel Gold Race i Tour de Suisse. Z ekipy Wibatechu przechodzi były rekordzista Polski w jeździe godzinnej na czas Andrzej Bartkiewicz, który w 2017 był czwarty w Grand Prix Doliny Baryczy.

Solidnym wzmocnieniem będą kolarze zza wschodniej granicy. Po rozwiązaniu Kolss Cycling Team w Huromie miejsce znajdą Vitaliy Buts oraz Andriy Vasylyuk. Buts ma za sobą bardzo dobry sezon. Jest aktualnym mistrzem Ukrainy, wygrał Tour of Ukraine i zdominował południową część wyścigu Tour of Bulgaria, podczas której wygrał wszystkie trzy etapy i oczywiście klasyfikację generalną. Ponadto był czwarty w generalce Tour of Taihu Lake oraz dziewiąty w Tour of d’Azerbaidjan. Na koniec poprzedniego roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji górskiej Tour of Hainan. Vasylyuk trzykrotnie był mistrzem Ukrainy w jeździe indywidualnej na czas jednak w ubiegłym sezonie zajął drugie miejsce. W wyścigu ze startu wspólnego był tuż za podium. W klasyfikacji generalnej Tour of Ukraine przegrał tylko z Butsem. Był piąty w klasyfikacjach generalnych wyścigów Tour d’Azerbaidjan i Tour of Taihu Lake.

Uzupełnieniem będą młodzi zawodnicy, którzy nigdy wcześniej nie ścigali się na poziomie “trzeciej dywizji”. 19-letni Dawid Kloc ścigał się ostatnio w Dar-Bud Team, w pierwszej części poprzedniego sezonu reprezentował TC Chrobry Scott Głogów. Najmłodsi w zespole będą dwaj 18-latkowie, Mikołaj Konieczny i Mateusz Manowski.

Podobnie jak w poprzednim sezonie kolarze Teamu Hurom będą jeździć na rowerach Basso. Nowością będą stroje marki Dmtex. Zespół przebywa już na treningach w Calpe, oficjalne zgrupowanie odbędzie się w lutym.

Komentarze