Thomas Thurnbichler ostrzega Horngachera. „Będę bronić Polski”

Na początku kwietnia Thomas Thurnbichler został ogłoszony trenerem głównym Reprezentacji Polski w skokach narciarskich. W rozmowie z portalem „Sport.pl” opowiedział o planach na sezon 2022/2023. Ostrzegł też Stefana Horngachera.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polski Związek Narciarski podpisał z Austriakiem umowę na najbliższe cztery lata. Na mocy kontraktu 32-latek został trener Kadry Narodowej A. W wywiadzie dla „Sport.pl” opowiedział o swoich oczekiwaniach wobec nadchodzącego sezonu oraz o pierwszych tygodniach pracy w naszym kraju.

„Skoczkowie są moimi szefami”

W fazie przygotowań skoczkowie są moimi szefami. Dla mnie najważniejsze jest, aby wszyscy odpoczęli po trudnym sezonie. Wkrótce zaczniemy przygotowania oparte na trenowaniu mobilności i stabilności pleców i kolan. To będą bardzo ważne ćwiczenia, które potem przełożą się na wyniki na skoczniach. Następnie skupimy się na treningu wytrzymałościowym. Będziemy na niego poświęcać cztery godziny w tygodniu. To będzie fundament naszych przygotowań – powiedział Austriak w rozmowie z Piotrem Majchrzakiem.

Thomas Thurnbichler opowiedział też o działaniach Stefana Horngachera i tego, w jaki zamierza bronić reprezentacji Polski w kontaktach z Międzynarodowa Federacją Narciarską. Przypomnijmy bowiem, że FIS w zakończonym niedawno sezonie miał wiele pretensji do naszej kadry dotyczących używanego przez nią sprzętu.

„Horngacherowi też się postawię”

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybetZawsze będę bronić polskiej drużyny. Horngacherowi też się postawię. W poprzednim sezonie mieliśmy problemy w skokach związane z używanym sprzętem. Teraz przedstawiliśmy FIS-owi nasze nowe buty. Czekamy, czy zostaną zatwierdzone. Jeśli to nie będziemy starać się znaleźć inne rozwiązanie tego problemu – przyznał Thurnbichler.

W wywiadzie przeprowadzonym przez Piotra Majchrzaka nowy trener naszej kadry odniósł się również do zarzutów medialnych, iż jest za młody na pierwszego opiekuna reprezentacji Polski. Austriak stwierdził, że wiek nie ma tu żadnego znaczenia.

Zawsze powtarzam, że jeśli sportowiec widzi u trenera wiedzę i wie, dlaczego coś musi zrobić, to wiek nie jest żadnym problemem. Jestem pewny siebie i wiem, co chcę zrobić. Poza tym często słyszę od innych osób, że  wydaję się starszy niż jestem w rzeczywistości – podsumował Thurnbichler.

Walter Hofer ostrzega Thurnbichlera. „To czas przemian w polskich skokach”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze