Thomas Thurnbichler zadowolony z przygotowań do nowego sezonu. “Jesteśmy na dobrej drodze”

21 wrz 2023, 15:27

Już za dwa miesiące odbędą się pierwsze zawody nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kadra narodowa A w ostatnich dniach uczestniczyła w obozie treningowym, który został zorganizowany w niemieckim Oberstdorfie. W jakiej formie są nasi najlepsi skoczkowie?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Trwają przygotowania do sezonu zimowego

Czołowi polscy skoczkowie zakończyli kilkudniowe zgrupowanie w Oberstdorfie, gdzie trenowali na obiekcie znanym z inauguracji Turnieju Czterech Skoczni. Thomas Thurnbichler zabrał do Bawarii wszystkich członków kadry narodowej A na sezon 2023/2024. Obecnie znajdują się w niej Kacper Juroszek, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

Austriacki szkoleniowiec bardzo pozytywnie ocenił pobyt w Niemczech. – Za nami świetne zgrupowanie w Oberstdorfie. Panowała bardzo dobra pogoda, dodatkowo nie możemy narzekać na warunki wietrzne. Mogę powiedzieć, że w zasadzie nie wiało. Czasami pojawiały się delikatne ruchy powietrza pod narty, innym razem w plecy. To jednak idealne okoliczności, by sprawdzić między innymi różne rozwiązania sprzętowe, ponieważ wiatr nie wpływa znacząco na skoki. Zawodnicy czerpią garściami ze stabilnych warunków. Skoczek natychmiast czuje wtedy, gdy zrobi coś lepiej lub gorzej – powiedział Thomas Thurnbichler dla oficjalnego portali Polskiego Związku Narciarskiego.

Trener polskich skoczków również pozytywnie ocenił poziom sportowy zawodników, z którymi współpracuje. – Naprawdę pozytywnie oceniam poziom moich podopiecznych. Niektórzy wykazują się już stabilnością na wysokim poziomie, niektórzy potrzebują jeszcze trochę czasu, by złapać powtarzalność i wejść na oczekiwany pułap. Generalnie jestem zadowolony, jesteśmy na dobrej drodze – dodał Austriak.

Następcy mistrzów wystartują w FIS Grand Prix

Prawie wszyscy skoczkowie z kadry A zrezygnowali ze startów w zbliżających się konkursach FIS Grand Prix, które odbędą się w dniach 22-24 września w Rasnovie. Postanowiono, że tym razem nasz kraj reprezentować będą juniorzy lub zawodnicy niewiele starsi. Na skoczni w Rumunii zobaczymy Klemensa Joniaka, Kacpra Juroszka, Jarosława Krzaka, Adama Niżnika oraz Marcina Wróbla.

Do Rasnova wysyłamy mieszankę juniorów i młodych skoczków z dużym potencjałem. Z Kadry Narodowej A pojedzie tam tylko Kacper Juroszek. Reszta grupy skupia się na Hinzenbach i Klingenthal, gdzie na przełomie września i października odbędą się finałowe zawody FIS Grand Prix – poinformował Thurnbichler.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

STS kod promocyjny

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA