To nie był dzień Huberta Hurkacza. Polak odpadł z turnieju Estoril Open

6 kwi 2023, 20:52

Hubert Hurkacz i Bernabe Zapata Miralles spotkali się w czwartkowy wieczór na korcie podczas turnieju ATP w portugalskim Estoril. Po wyrównanym pojedynku Polak musiał uznać wyższość Hiszpana, który wygrał  6:7, 6:4, 6:2.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Hubert Hurkacz kończy przygodę z turniejem po jednyn meczu

Zajmujący 43. miejsce w światowym rankingu Bernabe Zapata Miralles był pierwszym i zarazem ostatnim rywalem Huberta Hurkacza w tenisowym turnieju ATP 250 w Estoril. Polak miał w 1. rundzie wolny los, więc zmagania w Portugalii zaczął właśnie od starcia z Hiszpanem. Z kolei rywal Hurkacza na start pokonał Henriqua Rochę 6:4, 6:2.

W czwartkowym meczu to również Zapata Miralles mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Spotkanie w Estoril lepiej zaczął Polak, który po niemal godzinnym boju wygrał pierwszego seta 7:6[9:7]. W kolejnych częściach gry coraz lepszą postawę pokazywał jednak zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego. Drugiego seta wygrał 6:4.

W ostatniej partii różnica klas była jeszcze większa. Polak wywalczył tylko dwa gemy i odpadł z turnieju. Dla Hiszpana jest to natomiast jeden z największych triumfów w całej karierze. Bernabe Zapata Miralles pokonał bowiem zawodnika rozstawionego przez organizatorów turnieju z numerem drugim. Teraz czeka go gra w ćwierćfinale.

Hiszpan zmierzy się jutro z Serbem Miomirem Kecmanoviciem. Ten w swoim meczu pokonał Austriaka Jurija Rodionova 6:0, 6:1. Ze swoim rywalem rozparawił się w nieco ponad godzinę.

3-godzinny bój Magdy Linette. Polka wygrywa w Charleston!