Kolejne zwycięstwo 17-latka! Tomasz Berkieta w 3. rundzie juniorskiego Australian Open

22 sty 2024, 07:35

Tomasz Berkieta wykonał kolejny krok w kierunku co najmniej powtórzenia sukcesu z ubiegłorocznej edycji juniorskiego Australian Open. 17-latek wygrał w 2. rundzie z Brazylijczykiem Enzo Kohlmannem w trzech setach i awansował do kolejnej fazy zmagań.

Berkieta w 3. rundzie juniorskiego Australian Open

W ubiegłym roku młody polski tenisista osiągnął największy sukces w swojej dotychczasowej karierze, docierając do półfinału juniorskiego Australian Open. W tym roku póki co jest na dobrej drodze na co najmniej poprawę tego wyniku. W 1. rundzie ograł 6:4, 3:6, 6:3 Francuza Thomasa Faurela.

W poniedziałkową noc polskiego czasu 17-latek walczył o awans do 3. rundy, a jego rywalem był Brazylijczyk Enzo Kohlmann. Pierwszy set miał niezwykle zacięty przebieg i do jego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim znacznie lepszy był Polak, wygrywając 7:1.

W drugiej partii Berkieta został przełamany w drugim gemie i nie zdołał już odrobić tej straty – przegrał 3:6. Decydujący set przebiegał jednak w zupełności po myśli Polaka. Dwukrotnie wygrał wymianę przy serwie Brazylijczyka i pewnie triumfował 6:2, awansując do 3. rundy.

Tomasz Berkieta – Enzo Kohlmann 7:6(1), 3:6, 6:2

Zajmujący 1429. miejsce w rankingu ATP polski tenisista powalczy o awans do ćwierćfinału juniorskiego Australian Open z Australijczykiem Haydenem Jonesem (1319. ATP).